Rajd WaliiRajd Walii 2019RAJDYWRCWYWIADY

Zmiana warty u Solbergów! Petter i Oliver powalczą miedzy sobą w Rajdzie Walii – wywiad.

Zmiana warty u Solbergów! Petter i Oliver powalczą miedzy sobą w Rajdzie Walii – wywiad.

Petter Solberg [Mr. Hollywood] – najbardziej charyzmatyczny kierowca Rajdowych Mistrzostw Świata zakończy swoją karierę zawodową w Rajdzie Walii. Szykuję się nam piękny emocjonujący rajd, pełen łez i wspomnień. Wszystko to za sprawą startu Pettera Solberga i jego syna Olivera. To niezwykłe wydarzenie w świecie Motorsportu gdyż nastąpi zmiana warty w rodzinie Solbergów. To będzie piękne pożegnanie Mistrza Świata.

Mistrz Świata z 2003 roku bardzo pozytywnie wspomina starty w tym wymagającym rajdzie. Piętnaście startów z czego cztery wygrał. W latach 2002–2005 wraz z pilotem Philem Millsem zdominowali walijskie odcinki.

Oliver miał rok, kiedy jego ojciec rozpoczął ten niezwykły okres dominacji Rajdu Walii. W tym roku będzie miał 18 lat i w swoim debiucie będzie rywalizował w identycznym Volkswagenie Polo GTI R5 co Peeter .

Oczywiście wszystko zależy od zdania egzaminu na prawo jazdy przez Olivera w Szwecji tuż przed zawodami.

Petter Solberg:

„Rajd Walii zawsze był dla mnie wyjątkowy, a szansa na zakończenie kariery zawodowej w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata jest poprostu fantastyczna”.

„Jest wiele wspomnień z tego rajdu, to wydarzenie, które naprawdę było jednym z najważniejszych wydarzeń w mojej karierze – wygranie pierwszej rundy WRC, a następnie wygranie mistrzostw rok później było tak wyjątkowe. I tak wyjątkowy dla mojego pilota Phila [Millsa], który tam mieszka ”.

„To będzie emocjonujący rajd, szczególnie rywalizacja w rundzie WRC po raz pierwszy z moim synem Oliverem. To niesamowity moment dla rodziny Solbergów, ponieważ jeden rozdział się kończy, a drugi otwiera ”.

Petter kontynuował:

„Rajd Walii jest częścią mojej tegorocznej drogi, która jest dla mnie bardzo ważna. Nie chciałem tak po prostu wydać komunikatu prasowego mówiącego o tym, co zrobiłem w tym sporcie i jaki to był dobry czas. Zawsze chciałem się tu dostać i robić to, co zawsze lubiłem robić, o czym było moje życie: jeździć konkurencyjnie. ”

„Cała moja kariera, fani i widzowie byli ze mną przez ten okres bardzo blisko i chcę znów im dać szansę do uśmiechu. Zacząłem od Festiwalu w Goodwood, co było fantastycznym wydarzeniem – jestem pewien, że Walia też będzie taka sama.

„Ale dziękując fanom i mediom, muszę również podziękować Volkswagen Motorsport za ich wsparcie podczas mojej drogi i mojego długoterminowego partnera Monster Energy.

„Dla mnie konkurencja nie jest absolutnie wszystkim. Tak jak mówię, chcę cieszyć się tym rajdem i jeździć Polo i naprawdę nie mogę się już doczekać, aby podzielić się rundą mistrzostw świata z Oliverem. Mam nadzieję, że będę mógł podzielić się z wami tą chwilą. ”

Oliver Solberg:

Jak to jest być debiutantem w Rajdzie Walii rundy WRC?

„Fantastycznie!. Po prostu niesamowite. Mam tak wiele wspomnień związanych z tatą prowadzącym i wygrywającym w tym rajdzie. Odbyłem testy w tym roku na odcinku Sweet Lamb i szczerze mówiąc, miałem gęsią skórkę na ramieniu, kiedy jeździłam tam po raz pierwszy. Pamiętam tyle z oglądania tego miejsca w telewizji, a potem prowadzenia go w grze [WRC] ”.

Czy pomoże ci to, że będziesz mieć swojego ojca w pobliżu?

„Oczywiście, tak będzie. Po pierwsze, jest moim bohaterem, więc mieć go ze sobą w każdej chwili jest po prostu świetne, ale mieć takiego faceta, który wygrał rajd i zna te drogi i te warunki tak dobrze, będzie dla mnie wielką, wielką sprawą. ”

Jak myślisz, co jest możliwe podczas rajdu?

„Cały czas mówiłem w tym sezonie, po prostu chcę się dobrze bawić. Chcę tylko przeżyć to wszystko i cieszyć się jazdą. Nie będę starał się stworzyć kultu wielkiej gwiazdy ani niczego w tym rodzaju – muszę skończyć rajd i dowiedzieć się jak najwięcej, ten rajd jest jedną z najbardziej technicznych rund w sezonie.

Pokonasz go (Petter Solberg)?

„Naprawdę nie wiem.”

Źródło: Colin Clark

 

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close