Rajd ChorwacjiRajd Chorwacji 2020RAJDYWRC

Rajd Chorwacji w kalendarzu WRC na sezon 2021

To już oficjalne! Rajd Chorwacji będzie gościł u siebie Rajdowe Mistrzostwa Świata w 2021 roku. Jak poinformował chorwacki portal glasistre.hr FIA opublikowała kalendarz na sezon 2021 w którym trzecią rundą mistrzostw świata będzie właśnie Rajd Chorwacji który odbędzie się w dniach od 22 do 25 kwietnia 2021 roku.

Bazą Rajdu będzie Zagrzeb. Start i meta rajdu odbędzie się w Zagrzebiu i kierowcy będą jeździć po lokalnych drogach powiatów Zagrzebia, Karlovca i Krapina-Zagorje.

Prezes Światowej Federacji Samochodowej Jean Todt również pogratulował Chorwacji:

„To wyjątkowy dzień dla Chorwacji i chciałbym pogratulować Chorwackiej Federacji Samochodowej i Kartingowej oraz jej prezesowi Davorinowi Štetnerowi ciągłego rozwoju będącego wynikiem pełnego poświęcenia pracy. Wsparcie chorwackiego rządu i burmistrza Zagrzebia umożliwiło udane wejście do kalendarza na przyszły sezon i chciałbym im za to podziękować. Doceniam ich pomoc i poświęcenie. Dziękuję wszystkim i życzę udanej pierwszej edycji Rajdu WRC Chorwacji w następnym 2021 roku. Mam nadzieję, że będę z wami i osobiście uczcić to wielkie osiągnięcie, które jest wspaniałe dla waszego kraju. W międzyczasie bądźcie bezpieczni i  zdrowi”.

„To była dosłownie walka o 11 rund, a teraz czeka nas najważniejsza, organizacyjno-logistyczna. Mimo to uczucie jest świetne, ponieważ WRC to obok Formuły 1 najbardziej prestiżowe zawody Motorsportowe na świecie i tylko wybrane kraje mają okazję gościć to widowisko. Oprócz części sportowej planujemy wiele wydarzeń towarzyszących, takich jak duże forum gospodarczo-inwestycyjne, bo sport to przede wszystkim wielki biznes. Jestem dumny i wdzięczny wszystkim zaangażowanym w ten złożony proces! Pokażemy Chorwację w najlepszym świetle i uczcimy 115 lat motoryzacji w Chorwacji w najlepszy możliwy sposób! ”- podsumował prezes Chorwackiego Stowarzyszenia Samochodowego i Kartingowego Davorin Štetner.

 

Źródło: glasistre.hr

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *