Rajd ArgentynyRajd Argentyny 2019RAJDYWRC

Rajd Australii skrócony. Będzie liczył 94,37km oesowych! Hyundai mistrzem?

Rajd Australii skrócony. Będzie liczył 94,37km oesowych!

Organizatorzy Rajdu Australii poinformowali w specjalnym komunikacie, że ostatnia runda WRC zostanie skrócona do 94,37km oesowych. Powodem takiego stanu rzeczy są pożary w rejonie Nowej Południowej Walii, gdzie rozgrywany jest rajd.

Rajd rozgrywany na antypodach będzie liczył sobie 21 odcinków specjalnych o łącznej długości 94,37km. Pierwotnie miało to być 324.53km i 25 odcinków specjalnych.

Odcinek testowy odbędzie się bez zmian, czyli w czwartek. Jego lokalizacja została przeniesiona na superoes Destination NSW SSS19, który rozpocznie się o 9:01 czasu lokalnego.

Patronite

Tak wygląda nowy prowizoryczny harmonogram Rajdu Australii:

Zgodnie z regulaminem FIA w tym przypadku (jeżeli rajd w ogóle się odbędzie), będzie przydzielone 33.3% punktów które zawodnicy zdobędą. Lecz „W wyjątkowych okolicznościach FIA może podjąć decyzję o zastosowaniu innej zasady przy przyznawaniu zmniejszonej liczby punktów”

Jeśli jednak FIA przyznałaby zgodnie z regulaminem 33.3% punktów, to Hyunadai byłby już mistrzem świata w klasyfikacji produentów WRC, ponieważ nawet jeśli Toyota zgarnęłaby pozycje 1-2, to przy podziale zmniejszonej ilości punktów, japoński producent zdobyłby 14pkt, a strata do pierwszego Hyundaia to 18 oczek.

W WRC2 mamy podobną sytuację. O drugą pozycję w generalce będzie próbował zawalczyć Benito Guerra, który traci do Kajto 13 oczek. Meksykanin nawet jeśli by wygrał, to dostał by 8 lub 9 punktów, co by nie wystarczyło do wyprzedzenia Kajetana i Macieja w generalce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *