ERCRAJDY

Początek sezonu FIA ERC 2021 opóźniony?

Początek sezonu FIA ERC 2021 opóźniony?

Jak informują portugalskie media pierwsza runda FIA ERC 2021 zostanie przesunięta na inny termin z powodu pandemii COVID-19!

Rali Serras de Fafe e Felgueiras miał pierwotnie odbyć się w terminie 12-14 marca. Jednak z powodu pandemii COVID-19, gminy Fafe, Felgueiras, Vieira do Minho i Boticas zdecydowały się na przesunięcie imprezy na inny termin. Według portalu jn.pt poinformowały one o swojej decyzji Demoporto – podmiot organizujący rajd oraz Portugalską Federację Motoryzacji i Kartingu (FPAK).

„Możliwość pozostania rajdu w kalendarzu FIA ERC będzie zależała od kwestii dostępności terminów i sytuacji Eurosportu, który chce zapewnić codzienną transmisję na żywo z jednego lub dwóch odcinków.” – poinformowała gmina Fafe.

Oznacza to, że Rajd Azorów, który ma się odbyć dwa tygodnie później, czyli w dniach 25-27 marca, również może zostać przesunięty. Wszystko z powodu nowej wizji FIA i organizatorów FIA ERC, według której rajdy w kalendarzu Mistrzostw Europy mają odbywać się w „parach” w cyklu dwutygodniowym. Wszystko po to aby ograniczyć koszty.

Kalendarz ERC 2021

Kalendarz FIA ERC na sezon 2021 składa się na ten moment z ośmiu rund. Sezon ma rozpocząć Rali Serras de Fafe e Felgueiras. Następnie rajdowa rywalizacja ma się przenieść na Azory, gdzie zawodnicy mają wystartować w Rajdzie Azorów. Na początku maja załogi FIA ERC zawitają do Hiszpanii, gdzie załogi staną do rywalizacji o zwycięstwo w Rajdzie Wysp Kanaryjskich. Czwartą rundą FIA Mistrzostw Europy będzie 77. Rajd Polski. Dwa tygodnie po kultowej imprezie na Mazurach odbędzie się Rajd Lipawy. Następnie na zawodników będą czekać Rally Roma Di Capitale i Barum Czech Rally Zlín. Sezon 2021 FIA ERC zakończy Rajd Węgier, który ma się odbyć pod koniec października!


Źródło informacji: jn.pt

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *