Rajd MonzyRajd Monzy 2021RAJDYWRC

Ogier: „Nie potrzebuję aktualnie być liderem rajdu”

Wywiady dla rallypl.com po pierwszym dniu Rajdu Monzy 2021

Ogier: „Nie potrzebuję aktualnie być liderem rajdu”

Na zakończenie dnia zapytaliśmy parę osób o odczucia związane z pierwszym dniem rywalizacji w ramach Rajdu Monzy 2021. Na nasze pytania odpowiedzieli Jari-Matti Latvala, Gus Greensmith oraz aktualny mistrz Świata – Sébastien Ogier! Serdecznie zapraszamy do lektury, jak również do zapoznania się z dzisiejszym wywiadem przeprowadzonym z Kajetanem Kajetanowiczem.

Rallypl (Juliusz Winiarek): Przez długi czas byłeś liderem rajdu, ale Elfyn odebrał ci prowadzenie na przedostatniej próbie. Nadal jednak ten wynik daje ci tytuł mistrzowski. Jaki masz plan na jutro? Będziesz starał się odebrać prowadzenie?

Sébastien Ogier

„Tak jak powiedziałeś, nie potrzebuję aktualnie być liderem rajdu. Straciliśmy prowadzenie popołudniu z powodu problemów z hamulcami, ale ogólnie był to bardzo dobry występ w naszym wykonaniu, więc po prostu będziemy chcieli jutro zrobić dokładnie to samo.”

Rallypl: Dwóch kierowców Toyoty walczy o tytuł mistrzowski. Jak radzisz sobie z tą sytuacją jako szef zespołu?

Jari-Matti Lavtala

„Przede wszystkim chcemy zapewnić otwartą sytuację naszym kierowcom – żeby Sébastien i Elfyn mieli równą i czystą walkę. Dlatego musieliśmy poprosić Kalle, aby był w ten weekend wsparciem dla tej dwójki. Robi dobrą robotę i ma za zadanie przywieźć kilka punktów do klasyfikacji. Jestem zadowolony z przebiegu sytuacji – także Takamoto podnosi swoje tempo.”

Rallypl: Jesteś ostatnim reprezentantem M-Sportu w rajdzie, jaki masz plan na jutrzejszy dzień? 

Gus Greensmith

„Taki sam jak na dziś. Testujemy jak układa się moja współpraca z Jonasem [Andersson – pilot Gusa], czy ma ona w ogóle jakiś sens, mamy nadzieję, że tak właśnie będzie. Na razie ta współpraca wychodzi nam bardzo dobrze. Byłem dziś trochę bardziej ostrożny niż zwykle, bo jedynym celem tego weekendu jest jak największa ilość kilometrów przejechana razem oraz zrozumienie tego co musimy poprawić. Na razie jest dobrze, szkoda mi Adriena [Fourmaux – wypadł z trasy na OS3], ale jest jak jest. Ja muszę dalej wykonywać swoją robotę.”

Rallypl: Jest to pierwszy rajd, w którym startujesz z nowym pilotem, dodatkowo jest on Szwedem. Czy mieliście jakiekolwiek problemy z ewentualną barierą językową?

„To był główny powód, dla którego chcieliśmy tu wystartować w takim składzie, bo Jonas nie czytał swoich notatek po angielsku od paru lat, ale jak do tej pory było perfekcyjnie. Nasza relacja w samochodzie wydaje się być bardzo dobra, z mojej strony czuję się świetnie, więc czerpię dużą przyjemność ze wspólnej jazdy.”

Rallypl: Wczoraj ogłoszono, że będziesz reprezentował M-Sport w nadchodzącym sezonie. Jesteś podekscytowany nową, hybrydową erą rajdów? 

„Oczywiście, że jestem podekscytowany. Wiemy, że M-Sport i Ford budują świetne samochody na sam początek nowych regulacji technicznych i widząc ilość zaangażowania Forda w nowy samochód M-Sportu mam coraz większą pewność, że samochód będzie konkurencyjny. Wracając, jestem bardzo podekscytowany, czuję, że jestem w dobrym miejscu, że ten rok dał mi dużo doświadczenia, co pozwoli mi od razu przejść do walki w następnym sezonie.”

Profil kierowcy:
Sebastien Ogier

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *