Rajd TurcjiRajd Turcji 2020RAJDYWRC 3

Kajetanowicz gotowy na Turcję. „To rajd najbardziej loteryjny i najmniej przewidywalny…”

Kajetan Kajetanowicz nie rozpamiętuje pechowego, ostatniego oesu Rajdu Estonii, na którym zakończył zmagania, wypadając z drogi. Trzykrotny mistrz Europy już głową jest w Turcji, gdzie liczy na powtórkę ubiegłego rocznego wyniku.

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak rozpoczęli przygotowania do 13. Rajdu Turcji, zaraz po powrocie z Estonii. Polscy zawodnicy nie rozpamiętywali pechowego zakończenia ostatniego ich występu, lecz wręcz natychmiast skupili się na przyszłości. To bardzo dobry prognostyk, ponieważ kolejna runda WRC z bazą rajdu zlokalizowaną w okolicach Marmaris, rozpoczyna się już 18 września.

Rajd Turcji to 12 odcinkach specjalnych o łącznej długości 223 kilometrów. Nieznośnie wysokie temperatury powietrza w samochodzie oraz na zewnątrz, kręte, kamieniste trasy nieszczędzące opon i sprzętu to to, co czeka na Polaków. Na szczęście Kajto zwyciężając w ubiegłym roku, pokazał, że w tak niesprzyjających okolicznościach świetnie się odnajduje.

Kajetan Kajetanowicz: Z piekielnie szybkiego rajdu w Estonii przenosimy się do piekielnie wymagającej Turcji, trudnej dla sprzętu i dla załogi. Dla nas ze względu na wysokie temperatury, a dla rajdówki przez bardzo dużą ilość dziur, wyboi i mnóstwo ostrych kamieni. To czyni ten rajd trudnym również dla opon. Byliśmy już tam, wiemy jak tam wygrywać, ponieważ w zeszłym roku tego dokonaliśmy. Odcinki mają niewielkie średnie prędkości, jednak na pewno można zebrać tam nie tylko dużo doświadczenia, ale i pokory. To rajd najbardziej loteryjny i najmniej przewidywalny w całym kalendarzu mistrzostw świata.

Polska załoga Lotos Rally Team z pewnością jest zaliczana do grona faworytów w tym rajdzie. Kajto z Maćkiem zmierzą się z 11 innymi załogami zgłoszonymi w WRC 3. Wierzymy w ich kolejne zwycięstwo na tureckiej ziemi, które umożliwi im włączenie się w walkę o tegoroczne mistrzostwo świata.

Profil kierowcy:
Kajetan Kajetanowicz

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *