PRASOWERAJDY

Jari Huttunen najlepszym kierowcą samochodu Rally2 w 2020 roku

Jari Huttunen najlepszym kierowcą samochodu Rally2 w 2020 roku

W jednej z najnowszych publikacji portal DirtFish podsumował tegoroczną rywalizację wśród kierowców samochodów Rally2. W ten sposób zestawili ze sobą rajdowe talenty ze scen WRC2, WRC3, ERC i lig krajowych. Redakcja, w swój charakterystyczny sposób i ze specyficznym humorem, porównując wyniki i statystyki, wytypowała czołową dziesiątkę. Na pierwszym miejscu rankingu z tego grona wyłoniono postać, która swoimi osiągnięciami wywarła najmocniejsze wrażenie. To nikt inny jak Jari Huttunen!

W zestawieniu kierowca Hyundaia i20 R5 obsługiwanego przez stajnię Kowax 2Brally, rywalizował z takimi nazwiskami, jak Andreas Mikelsen, tegoroczny triumfator WRC2 – Mads Ostberg, wicemistrz tej kategorii – Pontus Tindemand, czy drugi wicemistrz Adrien Fourmaux. W dziesiątce znaleźli się również dwukrotny Mistrz Europy  Alexey Lukyanuk i wicemistrz ERC (najlepszy wśród juniorów ERC) Oliver Solberg, a także bezpośredni rywal Huttunena i główny konkurent do korony WRC3 – Boliwijczyk  Marco Bolacia.

Jari został doceniony nie tylko za wywalczenie mistrzostwa w kategorii WRC3 i triumf w RSMP, ale również za wyjątkową skuteczność we wszystkich dwunastu tegorocznych startach (ukończonych na podium), czy wyniki wywalczone w debiucie na polskich asfaltach i włoskich odcinkach specjalnych. Portal skrupulatnie wymienia rezultaty wszystkich najlepszych kierowców, ale zdecydowanie najwyżej ocenił tegoroczny dorobek reprezentanta Hyundai Poland Racing Team.

Wyniki rankingu

  1. Jari Huttunen (FIN) – Hyundai i20 R5 : 1. WRC3 / 1. RSMP
  2. Adrien Fourmaux (FRA) – Ford Fiesta Rally2 : 2. WRC2
  3. Mads Østberg (NOR) – Citroen C3 R5 : 1. WRC2
  4. Oliver Solberg (SWE) – VW Polo GTI R5 / Skoda Fabia Rally2 evo : 2. ERC / 1. ERC1 Junior
  5. Andreas Mikkelsen (NOR) – Skoda Fabia Rally2 evo :
  6. Alexey Lukyanuk (RUS) – Citroen C3 R5 : 1. ERC
  7. Marco Bulacia (BOL) – Citroen C3 R5 : 2. WRC3 / 1. Italy Gravel
  8. Gregoire Munster (LUX) – Hyundai i20 R5 : 3. ERC / ERC1 Junior
  9. Pontus Tidemand (SWE) – Skoda Fabia Rally2 evo : 12. WRC / 2. WRC2
  10. Andrea Crugnola (ITA) – Citroën C3 R5 : 1. Italy

Oficjalne źródło i oryginalna treść: https://dirtfish.com/rally/erc/the-top-rally2-drivers-of-2020/

Starty zespołu Hyundai Poland Racing w sezonie 2020 wspierają: Hyundai Motor Poland, Hyundai Motorsport Customer Racing, GRX Grönholm RX, Kowax 2Brally, 4turbo, Gulf Race Fuels Distribution EU i Millers Oils oraz patron medialny RMF24. Hyundai Poland znajdziecie także na Rallypl – KLIK!

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *