RAJDYTMTM RadkówTM Radków 2021

Artur Równiatka i Wojciech Habuda Wicemistrzami PRO1 MARTEN Tarmac Masters 2021!

Artur Równiatka i Wojciech Habuda Wicemistrzami PRO1 MARTEN Tarmac Masters 2021!

71 punktów w klasyfikacji generalnej i Wicemistrzostwo klasy PRO1 w MARTEN Tarmac Masters 2021 w swoim pierwszym sezonie – to był zdecydowanie udany sezon dla Artura Równiatki i Wojciecha Habudy! Załoga Równiatka Motorsport osiągnęła wynik, o którym mogła wyłącznie nieśmiało marzyć na początku sezonu, a który stał się jak najbardziej realny w końcówce zmagań. Nie było jednak łatwo! Trzykrotny przejazd odcinków Radkowska Perła oraz Niwa dał nam łącznie około 50 kilometrów, gdzie mogło wydarzyć się absolutnie wszystko. Mitsubishi Lancer Evo X spłatał zresztą figla załodze na czwartym odcinku specjalnym – maska otworzyła się na około 8 kilometrów przed metą. 3. Rally Radków zdecydowanie nie był więc spacerkiem po tytuł Wicemistrzów!

Artur Równiatka

„To jest coś niesamowitego. Przed ostatnim odcinkiem już wszystko było poustawiane. Mieliśmy tytuł drugich Wicemistrzów, zamierzaliśmy pojechać ostatni oes na spokojnie – ale już przy wyjeździe z PKC zauważyliśmy, że nie ma za nami załogi numer 3 – Jacka Sobczaka i Michała Marczewskiego. To nie jest komfortowa sytuacja, bo nie wiedzieliśmy, jak pojechać ostatni odcinek, ale spróbowaliśmy się wyłączyć. Pojechaliśmy swoje, a na mecie okazało się, że Jacek faktycznie nie pojechał i zostajemy Wicemistrzami. Przed sezonem to było nierealne, w tak obsadzonej klasie, w naszym pierwszym sezonie – to jest niemożliwe!”

Od samego początku rajdu załodze Równiatka Motorsport towarzyszyły wielkie emocje i presja, aby pojechać na miarę swoich możliwości i zabezpieczyć sobie miejsce w pierwszej trójce klasyfikacji PRO1. Artur i Wojtek zajęli siódme miejsce w klasie PRO1 w 3. Rally Radków – 5. Rundzie MARTEN Tarmac Masters. Jak sami przyznają, nie był to ich najbardziej udany występ w sezonie 2021, a wpływ na to miał między innymi trudny start w Rajdzie Świdnickim-KRAUSE i walka o odbudowanie samochodu na czas.

Patronite

Artur Równiatka

„Pierwsze dwa odcinki były na totalnym spięciu! Nie siedzieliśmy w tym aucie od wypadku. To były dwa tygodnie gonitwy, aby odbudować samochód na czas. Chłopaki z Rally Craftu stanęli na wysokości zadania! Na trzecim oesie zaczęliśmy łapać feeling i zbliżyliśmy się do kolejnych załóg. Później, na czwartej próbie, otworzyła się nam maska i jechaliśmy tak przez 7-8 kilometrów. Wojtek mnie popędzał, a ja mu krzyczałem, że nic nie widzę!

Dojechaliśmy do mety ze stratą 40 sekund i spadliśmy na 9 miejsce w klasie, a ostatecznie zakończyliśmy rajd na siódmej pozycji. Tylko to już nie jest ważne – to, co się tu wydarzyło idzie w niepamięć. Liczy się to, że zostaliśmy Wicemistrzami, a wynik idzie w świat!”

Duet Równiatka Motorsport w tym sezonie punktował w czterech z pięciu rozegranych rund MARTEN Tarmac Masters. Po wycofaniu z 5. Tech-Mol Rally, załoga Równiatka/Habuda zajęła szóste miejsce w 3. Rally Głubczyce. Później przyszła pora na fantastyczne, drugie miejsce w 3. Ecumaster Rally. Następnie Artur i Wojtek wywalczyli trzecią pozycję w 3. Rally Turbojulita, a na koniec sezonu siódma lokata w 3. Rally Radków wystarczyła do stanięcia na drugim stopniu podium w klasyfikacji PRO1!

Wojciech Habuda

„Nie poganiałem Artura za bardzo, nie było takiej potrzeby. Naszym celem tutaj nie było ściganie się za wszelką cenę. Było nim Wicemistrzostwo i to się udało. Długo nie potrafiliśmy opanować emocji w samochodzie, czujemy się z tym świetnie. To jest to, o co jechaliśmy! Cały sezon ciężkiej pracy przyniósł efekty!”

Tym samym sezon 2021 powoli dobiega końca! Załoga Równiatka Motorsport przekroczyła własne oczekiwania i wywalczyła wynik, który z pewnością daje ogromną dawkę pewności siebie i motywacji do dalszej walki! Końcówka roku to czas rajdowych imprez, będących celebracją minionego sezonu. Gdzie kibice będą mogli jeszcze zobaczyć Artura Równiatkę i Wojtka Habudę?

Artur Równiatka

„Na pewno będziemy na Barbórce, bo to zwieńczenie całego sezonu i chcemy tam być. Myślimy też o tym, aby pojawić się na Tor Modlin Rally Show. Ja lubię takie eventy, wywodzę się z torów. Także ściągamy zwężkę, robimy w Lancerze 500 koni i jedziemy!”


Starty zespołu Równiatka Motorsport wspierają: ART-Bud Nieruchomości, SOB-BUD, Royal Watch, WRK Brakes, MG MOTORSPORT

Obserwuj zespół Równiatka Motorsport na Facebooku i Instagramie!

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *