Rajd FinlandiiRajd Finlandii 2019RAJDYWRC

Andrea Adamo wierzy w możliwości Hyundaia w Finlandii

Andrea Adamo wierzy w możliwości Hyundaia w Finlandii

Szef zespołu Hyundai Motorsport Andrea Adamo zapewnił, że na Rajd Finlandii przywiozą samochody z poprawkami. Jak podkreślił poprawione elementy to przednia aerodynamika wraz z zawieszeniem.

„Mój zespół zrobił wszystko, co w jego mocy, aby poprawić formę przed Rajdem Finlandii.

Adamo powiedział również, że Hyundai nie może pozwolić sobie na odpuszczenie nie których rund ze względu na Nie konkurencyjność. Tak bywało na Korsyce czy właśnie w Finlandii.

„Przed Korsyką mieliśmy tę samą historię.”

„Ludzie mówili nam, że nie będziemy konkurencyjni. I tak samo było w firmie. Kiedy przyjechałem, wszystko było dobrze, ale:„ ahh, Korsyka i Finlandia … nie będziemy tam rywalizować.”

„To jedna z rzeczy, które sprawiają, że krzyczę najwięcej na spotkaniach. Akceptuję wszystko. Akceptuję każdą porażkę, jeśli spróbujemy. Ale nie próbować to coś, czego nie akceptuję.”

„Powiedziałem im, że nie chcę słyszeć:„ nie jesteśmy tu konkurencyjni, nie jesteśmy tam konkurencyjni ”. Chcę wiedzieć, dlaczego.”

„W tej grze nie można pominąć niektórych wyników. Musimy być wszędzie konkurencyjni.”

Zapytany, czy jest przekonany, że Hyundai będzie miał wystarczające tempo, aby zapewnić zwycięstwo w tym tygodniu, Adamo odpowiedział:

„Czy to wystarczy, czy nie, tego nie wiem, ale wiem, że to wszystko, co możemy zrobić na ten moment oraz na co pozwala nam homologacja.”

Przed rajdem Finlandii kierowca Hyundai I20 coupe WRC Thierry Neuville jest na trzecim miejscu w mistrzostwach, tylko siedem punktów straty do lidera Otta Tanaka w Toyocie Yaris WRC.

Toyota wygrała w Finlandii w 2017 roku dzięki Esapekka Lappi oraz przed rokiem gdzie triumfował Ott Tanak.

Thierry Neuville:

„To będzie trudne dla Toyoty w Finlandii” 

„Ich samochód powstał na tych drogach i wiemy, że będzie szybki, nie tylko z Tanakiem, ale także Jari-Matti [Latvala] i Kris [Meeke].

„Dokonaliśmy pewnych zmian w naszym samochodzie, zobaczmy, jak działają”

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close