AMATORRajd DolnośląskiRajd Dolnośląski 2020

Więcej Areny na Rajdzie Dolnośląskim 2020, zmiany w harmonogramie!

Przed nami kolejna edycja Rajdu Dolnośląskiego. 54 odsłona tego klasyka, niestety nie będzie gościć czołówki polskiego rajdowego czempionatu, a jedynie zawodników rywalizujących w okręgówce i rajdzie amatorskim.

Organizator dla przygotował dla zawodników dobrze znane odcinki specjalne w okolicach Kłodzka. Walka z ustalaniem trasy trwała niemal do samego końca. Ostatecznie pierwotny format harmonogramu został nieco zmieniony. Do czasowej rozpiski doszedł jeden przejazd oesu na Arenie w Dusznikach Zdrój, a kultowy oes na Spalonej został mocno skrócony. Z tego odcinka wypadło aż 5.38km, dlatego też oesowe kilometry (pomimo dodanych drugich Dusznik)  „skurczyły się” o prawie o 1/4 z pierwotnego dystansu.

Ostatecznie zamiast wcześniej zaplanowanych 51.38 km zawodnicy rywalizujący w RO będę mieli do przejechania 38.74 km, a w SKJS podejmą walkę na dystansie 28.04 km

Patronite

⇒ Zobacz szczegółowy harmonogram RO I SKJS rajdu po zmianach
⇒ Zobacz mapy oesów rajdu 

Listę zgłoszeń Rajdu Dolnośląkiego 2020 otwiera Daniel Chwist, który po raz kolejny zagości na trasach tegorocznego cyklu Rally Masters w VW Polo GTI R5. Kierowca w śnieżnobiałej „polówce” po wygranej na Świdnicy z pewnością będzie chciał po raz kolejny zameldować się na najwyższym stopniu podium. Tym razem plany będzie chciał mu pokrzyżować Alek Terlecki. Czy kierowca Fieście PROTO będzie miał jakiekolwiek szanse z Polo GTI R5? W brew pozorom Alek nie stoi na straconej pozycji, co pokazał Tomek Terlikowaski podczas rundy w Świdnicy. Terlikowaski w Fieście Proto, ostatecznie przegrał w Chwistem o zaledwie 1,1 sekundy.

Swój start podczas ostatniej rundy Rally Masters 2020 zapowiedział także Grzegorz Olchawski. Wielki nieobecny podczas finałowej rundy RSMP, postanowił jeszcze pokazać się kibicom w tym roku, za kierownicą Audi Quattro Sport E2.

Redakcja rallypl.com szczególnie będzie dopingować jedną zawodniczkę w tym zestawieniu – Agnieszkę Załęcką, dla której będzie to czwarty start w tym sezonie za kierownicą Hondy Civic. Łącznie w ramach rajdu okręgowego, na trasie zobaczmy 23 załogi.

Pierwsza trójkę na liście zgłoszeń SKJS, rezerwują dla siebie kierowcy w Subaru Imprezach: Marcin Żarnowski, Michał Petkowicz i Tadeusz Bieńko. Łącznie na liście odnajdziemy 37 ekip.

⇒ Zobacz pełną listę zgłoszeń 54. Rajdu Dolnośląskiego (RO)
⇒ Zobacz pełną listę zgłoszeń 54. Rajdu Dolnośląskiego (SKJS)

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *