AMATORRajd DolnośląskiRajd Dolnośląski 2020

Więcej Areny na Rajdzie Dolnośląskim 2020, zmiany w harmonogramie!

Przed nami kolejna edycja Rajdu Dolnośląskiego. 54 odsłona tego klasyka, niestety nie będzie gościć czołówki polskiego rajdowego czempionatu, a jedynie zawodników rywalizujących w okręgówce i rajdzie amatorskim.

Organizator dla przygotował dla zawodników dobrze znane odcinki specjalne w okolicach Kłodzka. Walka z ustalaniem trasy trwała niemal do samego końca. Ostatecznie pierwotny format harmonogramu został nieco zmieniony. Do czasowej rozpiski doszedł jeden przejazd oesu na Arenie w Dusznikach Zdrój, a kultowy oes na Spalonej został mocno skrócony. Z tego odcinka wypadło aż 5.38km, dlatego też oesowe kilometry (pomimo dodanych drugich Dusznik)  „skurczyły się” o prawie o 1/4 z pierwotnego dystansu.

Ostatecznie zamiast wcześniej zaplanowanych 51.38 km zawodnicy rywalizujący w RO będę mieli do przejechania 38.74 km, a w SKJS podejmą walkę na dystansie 28.04 km

⇒ Zobacz szczegółowy harmonogram RO I SKJS rajdu po zmianach
⇒ Zobacz mapy oesów rajdu 

Listę zgłoszeń Rajdu Dolnośląkiego 2020 otwiera Daniel Chwist, który po raz kolejny zagości na trasach tegorocznego cyklu Rally Masters w VW Polo GTI R5. Kierowca w śnieżnobiałej „polówce” po wygranej na Świdnicy z pewnością będzie chciał po raz kolejny zameldować się na najwyższym stopniu podium. Tym razem plany będzie chciał mu pokrzyżować Alek Terlecki. Czy kierowca Fieście PROTO będzie miał jakiekolwiek szanse z Polo GTI R5? W brew pozorom Alek nie stoi na straconej pozycji, co pokazał Tomek Terlikowaski podczas rundy w Świdnicy. Terlikowaski w Fieście Proto, ostatecznie przegrał w Chwistem o zaledwie 1,1 sekundy.

Swój start podczas ostatniej rundy Rally Masters 2020 zapowiedział także Grzegorz Olchawski. Wielki nieobecny podczas finałowej rundy RSMP, postanowił jeszcze pokazać się kibicom w tym roku, za kierownicą Audi Quattro Sport E2.

Redakcja rallypl.com szczególnie będzie dopingować jedną zawodniczkę w tym zestawieniu – Agnieszkę Załęcką, dla której będzie to czwarty start w tym sezonie za kierownicą Hondy Civic. Łącznie w ramach rajdu okręgowego, na trasie zobaczmy 23 załogi.

Pierwsza trójkę na liście zgłoszeń SKJS, rezerwują dla siebie kierowcy w Subaru Imprezach: Marcin Żarnowski, Michał Petkowicz i Tadeusz Bieńko. Łącznie na liście odnajdziemy 37 ekip.

⇒ Zobacz pełną listę zgłoszeń 54. Rajdu Dolnośląskiego (RO)
⇒ Zobacz pełną listę zgłoszeń 54. Rajdu Dolnośląskiego (SKJS)

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *