AMATORRajd DolnośląskiRajd Dolnośląski 2020

54. Rajd Dolnośląski odwołany!

54 Rajd Dolnośląski, który w tym roku miał stanowić arenę zmagań dla zawodników w okręgówce i SKJS, nie odbędzie się. W komunikacie organizator cyklu Rally Masters, poinformował o konieczności odwołania imprezy ze względu na aktualną sytuację epidemiczną.

Wielu zawodników z trosce o swoje zdrowie, zaczęło wycofywać swoje zgłoszenia. Ekipy, które już są miejscu, będą mogły wziąć udział w testach na Arenie w Dusznikach.

54. Rajd Dolnośląski miał zakończyć zmagania w cyklu Rally Masters. Organizator przygotował dla zawodników odcinki na Arenie w Dusznikach, słynny oes w Zieleńcu i kultowy odcinek na Spalonej.

Patronite

Komunikat Organizatora 54 Rajdu Dolnośląskiego:

Z powodu wielu zagrożeń, związanych z aktualną sytuacją epidemiczną w Polsce, zmuszeni jesteśmy przełożyć termin 54 Rajdu Dolnośląskiego na inny, bezpieczniejszy czas. Wczoraj część załóg poinformowała nas o swojej rezygnacji ze startu w obawie o własne zdrowie. Organizatorzy Rajdu uzyskali wszystkie niezbędne zezwolenia oraz zapewnili wszystkie niezbędne służby (policję, straż pożarną, karetki pogotowia z lekarzami, oraz pełną obsadę sędziów i zabezpieczenia), ale pomimo tego, w razie poważniejszych wydarzeń regionalna służba zdrowia nie gwarantuje pełnego zabezpieczenia uczestników.

Załogom, które mimo wszystkich zagrożeń przyjadą do Zieleńca, zorganizujemy testy na Tauron Arena Duszniki w sobotę 17 października 2020. Prosimy o zrozumienie tej trudnej dla wszystkich sytuacji.

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Jeden komentarz

  1. Zagrożenie w związku z epidemią to oficjalna śmiertelność wynosząca 0,15%. Takie zagrożenie to jajco a nie zagrożenie a już szczególnie w porównaniu z ryzykiem kraksy na rajdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *