MOTO

Wysoka grzywna dla kierowcy bolidu GP2 na czeskiej autostradzie!

Wysoka grzywna dla kierowcy bolidu GP2 na czeskiej autostradzie!

Dokładnie dwa miesiące temu informowaliśmy Was o incydencie, który miał miejsce na czeskiej autostradzie D4 w rejonie Příbram, gdzie tajemniczy kierowca wybrał się na przejażdżkę… bolidem GP2! Nagranie podbiło internet, a policja zainteresowała się całą sprawą. Oczywistym jest, że bolid wyścigowy nie spełnia wymagań auta drogowego, przez co nad kierowcą wisiało widmo wysokiej kary.

Bolid GP2 na czeskiej autostradzie! Policja szuka kierowcy!

Wybrane dla Ciebie

Teraz dowiadujemy się, że czeskim organom ścigania udało się zidentyfikować kierowcę maszyny. Mężczyzna jest narażony na grzywnę w wysokości od pięciu do dziesięciu tysięcy koron w postępowaniu administracyjnym oraz zakaz prowadzenia pojazdów na sześć miesięcy do jednego roku. Samochód wyścigowy został uchwycony przez innych kierowców na wideo. Policja poprosiła świadków o zgłoszenie się w przypadku posiadania jakichkolwiek informacji mogących pomóc w ustaleniu tożsamości kierowcy.

Patronite

Monika Schindlova – rzeczniczka policji Pribram

„Funkcjonariusze policji Pribram przekazali sprawę właściwemu organowi administracyjnemu w dniu 7 listopada z powodu podejrzenia popełnienia przestępstwa drogowego.”

„45-letni mężczyzna miał prowadzić pojazd nienadający się do użytku na drodze i narażać innych użytkowników drogi. Pojazd nie miał prawa pojawić się na autostradzie. Nie ma chociażby świateł i tablicy rejestracyjnej.”

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close