Rajd PortugaliiRajd Portugalii 2018RAJDYWRC

Legendarne Fafe! – Zapowiedź Rajdu Portugalii 2018

Legendarne Fafe! – Zapowiedź Rajdu Portugalii 2018

Już w ten weekend (17-20 maja) odbędzie się szósta runda tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata – Rajd Portugalii! Przed nami 20 odcinków specjalnych o łącznej długości nieco ponad 358 kilometrów, z legendarnym Fafe na czele. Łącznie kierowcy pokonają prawie 1600 kilometrów w trakcie trwania całej imprezy! Pierwszy raz Rajd Portugalii miał miejsce w 1973 roku i jest jednym z najstarszych rajdów w kalendarzu WRC. Sebastien Ogier wygrywał tutaj aż 5 razy. Dokładnie tyle samo, co Markku Alen, więc Francuz ma sporą szansę zostać samodzielnym rekordzistą. Oprócz regularnych kierowców WRC na ten sezon, do rywalizacji włączą się Hayden Paddon i Mads Ostberg, a Yazeed Al-Rajhi dostanie w swoje ręce starszy egzemplarz Forda Fiesty WRC.

  • Zapowiedź Rajdu Portugalii 2018 w formie video od WRC – KLIK!
  • Nasz artykuł na temat listy startowej – KLIK!
  • Harmonogram Rajdu Portugalii – KLIK!
Zapowiedź Rajd Portugalii
wrc.com

Trasa rajdu

Akcja zaczyna się w czwartek. Kierowcy wyjadą z bazy zlokalizowanej w Matosinhos, a my będziemy mieli okazję obejrzeć wieczorny Super Special Stage rozpoczynający szóstą rundę WRC. W tamtym roku pierwszy OS oglądało około 35 tysięcy osób! Wszystko wskazuje na to, że tym razem będzie podobnie.

W piątek załogi ruszą na dwie pętle złożone z odcinków Viana do Castelo, Caminha i Ponte de Lima, a wieczorem czeka na nie dwukrotny przejazd nowego ulicznego odcinka Porto o długości niespełna 2 kilometrów. To będzie coś innego, ponieważ w przerwie od szutrowych, tradycyjnych oesów, tutaj będzie okazja zaprezentować swoje umiejętności na asfalcie!

Najdłuższym dniem dla kierowców w trakcie tego rajdu będzie sobota. Zaplanowane są dwie pętle liczące łącznie 6 odcinków specjalnych. Dwukrotnie zawodnicy przejadą oesy Amarante, Viera do Minho i Cabeceiras de Basto. Akcja będzie miała miejsce w górach Cabreira.

Niedziela to przede wszystkim legendarne Fafe z kultowym skokiem. Ten oes będzie przejeżdżany przez kierowców dwa razy, w tym jako Power Stage. Oprócz tego obejrzymy dwa podejścia do próby Montim i jedno do Luilhas. Po tych odcinkach specjalnych poznamy zwycięzcę Rajdu Portugalii 2018!

Sytuacja w mistrzostwach

Sebastien Ogier wciąż czeka na ogłoszenie decyzji w sprawie anulowania kary, którą dostał za ścięcie szykany na Power Stage Rajdu Meksyku, więc teoretycznie sytuacja może się jeszcze zmienić bez rozegrania jakiegokolwiek odcinka specjalnego. Na ten moment Sebastien Ogier jest na prowadzeniu mając równe 100 punktów. Thierry Neuville jest drugi i traci 10 oczek, a Ott Tanak zamyka podium, gromadząc dotychczas 72 punkty.

Zapowiedź Rajdu Portugalii
wrc.com

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close