RAJDYWRC

Neuville ostrzega Hyundaia przed sezonem 2019!

Neuville ostrzega Hyundaia przed sezonem 2019!

Thierry Neuville zwrócił uwagę swojemu zespołowi Hyundaia, że nie ma żadnych szans na pokonanie Otta Tanaka i Toyoty w 2019 roku bez znaczącej poprawy swojego samochodu. Wicemistrz Świata z sezonu 2018 nie szczędził krytyki także swoim partnerom zespołowym, oskarżając ich o brak wsparcia na przestrzeni całego roku.

Thierry Neuville dla Autosportu:

„Jeśli nie poprawimy osiągów, nie mamy szans przeciwko Tanakowi i Toyocie w przyszłym roku. Potrzebujemy rozwoju i teraz widać, że chodzi o zmianę całokształtu. To nie jest jedynie kwestia jednego elementu, w którym samochód musi być szybszy.”

Hyundai na przyszły rok zatrudnił Belga, a niedawno ogłoszono, że Dani Sordo pojedzie 10 rajdów z ekipą. Kierowca trzeciego egzemplarza i20 WRC pozostaje tajemnicą. Dotychczas Andreas Mikkelsen i Hayden Paddon dzielili się samochodem także z Hiszpanem. Pełny przyszłoroczny skład być może będzie ujawniony pod koniec przyszłego tygodnia. Wtedy odbędzie się spotkanie podsumowujące sezon w Seulu. Thierry Neuville zaznacza jednak, że ten, kto będzie jeździł obok niego w przyszłym roku, będzie musiał zapewniać lepsze rezultaty dla zespołu.

Belg jest jedynym kierowcą, który zgarnął zwycięstwo dla Hyundaia od wygranej Haydena Paddona w Rajdzie Argentyny 2016. Ta statystyka stawia koreański zespół w złym świetle i znacząco utrudnia rywalizację w klasyfikacji konstruktorów. W takich warunkach walka z Toyotą jest niemożliwa!

Thierry Neuville dla Autosportu:

„Bardzo często jestem zdany sam na siebie. Myślę, że mogliście się o tym przekonać w tym roku. Inne zespoły mają dobre wsparcie dla swoich kierowców, ale nie ja. Oczywiście, to utrudnia także walkę o Mistrzostwo Konstruktorów.”

Szef Hyundaia – Michel Nandan, akceptuje wyzwanie, jakie wystosował jego najważniejszy kierowca.

Michel Nandan:

„Nie wiem, co Toyota planuje w kwestii rozwoju swojego samochodu, ale tutaj każdy ciężko pracuje nad przyszłym sezonem. Musimy się pospieszyć i nadrobić straty. To wszystko, co mogę powiedzieć. Mamy trochę rzeczy do zrobienia. W Australii mieliśmy nowy silnik w samochodzie Thierry’ego. Musimy kontynuować wprowadzanie poprawek. Przez zimę będziemy się skupiać właśnie nad silnikiem. Nad pozostałymi czynnikami, takimi jak zawieszenie, pracujemy regularnie. Nie zamierzamy przestawać.”

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com