RAJDYWRC

Craig Breen rozgrzewkowo w Rajdzie Estonii

Craig Breen rozgrzewkowo w Rajdzie Estonii

Kierowca Citroena weźmie udział w ten weekend w Rajdzie Estonii. Irlandczyk chce w ten sposób przygotować się do szybkich oesów Rajdu Finlandii, który odbędzie się w dniach 26-29 lipca. W Estonii Craig Breen dołączy do innych kierowców WRC, Otta Tanaka i Haydena Paddona, którzy również postanowili wystartować w tej imprezie. Oesy w Estonii są szybkie i mają podobną charakterystykę do tych w Finlandii. To może pomóc wrócić do formy po długiej przerwie wakacyjnej.

To będzie mój trzeci raz tutaj, po 2011 i 2015. Oesy chyba trochę zmieniły się od tego czasu. Ten start wydaje się być dobrym przygotowaniem na Finlandię. Odcinki są bardzo szybkie, miejscami nawet szybsze niż w Finlandii. Pomogą mi ponownie przyzwyczaić się do szybkiej jazdy, aby mieć tempo pod koniec lipca.

Craig Breen

Irlandczyk zajmuje aktualnie 10 pozycję w klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Świata. Dotychczas kierowca Citroena zgromadził 34 punkty, a jego najlepszym wynikiem jest drugie miejsce w Rajdzie Szwecji. Jest najwyżej sklasyfikowanym kierowcą francuskiej ekipy z tych, którzy wciąż są w stawce. Przed Craigiem jest jeszcze Kris Meeke, ale on najprawdopodobniej nie zdobędzie już w tym sezonie żadnych punktów. W Rajdzie Sardynii, ostatniej rundzie przed wakacyjną przerwą, Breen uplasował się na 6 lokacie.

Udział Craiga w Rajdzie Estonii jest także dobrą sytuacją dla zespołu Citroen, dla którego jest to lepsze rozwiązanie niż standardowe testy. Rajd Estonii rozpoczyna się dzisiaj, 13 lipca – ceremonią w Tartu. Na kierowców czeka 16 odcinków specjalnych, po których zaczną jeździć jutro. Na sobotę zaplanowano 11 oesów, a na niedzielę pozostałe 5. Łącznie 146 kilometrów ścigania. Na starcie, oprócz kierowców WRC, pojawi się także 16-letni Oliver Solberg – syn Pettera Solberga.

Craig Breen
wrc.com

Ten start Craiga będzie przydatny z technicznego punktu widzenia. Pozwoli to rozszerzyć nasz klasyczny test przed rajdem, ponieważ będziemy mogli skorzystać z bardziej różnorodnych tras. Dodatkowo, kiedy jeździsz w prawdziwie rajdowych warunkach, z notatkami pilota, uzyskujesz inne informacje niż podczas testowania, gdzie kierowcy mają tendencję do szybkiego uczenia się trasy na pamięć.

Pierre Budar – szef zespołu Citroen

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close