PZMRSMPWYWIADY

Zbigniew Gabryś wraca do RSMP w VW Polo R5! [WYWIAD]

Zbigniew Gabryś wraca do RSMP w VW Polo R5! [WYWIAD]

Powoli zbliża się sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Choć w kuluarach po cichu mówiło się o tym, że Zbyszek Gabryś wróci na rajdowe trasy, to teraz już wiemy oficjalnie, że wraca. Ale to nie jedyna niespodzianka, bo na jego prawym fotelu zasiądzie Krzysiek Janik. Ich nową rajdową bronią w tym sezonie będzie Volkswagen Polo R5 GTi, przygotowany przez zespół Rallytechnology. Podczas dnia testowego w Kotlinie Kłodzkiej przeprowadziliśmy wywiad ze Zbyszkiem Gabrysiem, zapraszamy do lektury!

Gabryś

Rallypl.com – Kiedy rozmawialiśmy pod koniec 2019 roku byłeś przekonany, że zostajesz przy Hyundaiu I20 R5, a jednak zmiany.

Zbyszek Gabryś – Tak, Hyundaia sprzedaliśmy tuż przed pandemią i to był bardzo dobry ruch, a w tym roku przesiadamy się do Volkswagena Polo R5 GTI. Auto jest bardzo fajne i jesteśmy zadowoleni. Póki co to poznajemy to auto, bo to nasze drugie testy w „polówce”, ale jak na razie wszystko gra. Współpraca z pilotem układa się dobrze i jesteśmy dobrej myśli.

Rallypl.com –  Jak byś porównał konstrukcje Forda, Hyundaia i Volkswagena, po tym dzisiejszym, krótkim dniu testowym.

Zbyszek Gabryś – trzeba podkreślić, że Fiesta była bardzo przyjaznym samochodem, Hyundai niestety nie (wypadek na Rajdzie Świdnickim), a co do Polo to auto trakcyjnie bardzo porównywalne do Forda Fiesty, ale wydaję mi się, że jest to samochód szybszy, lepszy. Jest to nowa konstrukcja, tak więc myślę, że jest to dobry wybór na ten sezon.

Gabryś

Rallypl.com – Czyli żadnych zmian co do auta nie przewidujesz?

Zbyszek Gabryś – Nie nie, jest to ostateczny wybór, tylko musimy dobrze z tym samochodem się poznać.

Rallypl.com – Kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w tym roku wygląda bardzo obiecująco.

Zbyszek Gabryś – Tak, to prawda. Kalendarz jest bardzo fajny i miejmy nadzieję, że przy aktualnych obostrzeniach wszystko się odbędzie planowo. Z tego miejsca pragnę pozdrowić wszystkich kibiców i fanów.


Rozmawiał Piotr Paprocki
RSMP na Rallypl – KLIK!

Wybrane dla Ciebie

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *