WYWIADY

Łukasz Kabaciński o Proto: „To absolutna tragedia w porównaniu do R5” [WYWIAD]

Łukasz Kabaciński o Proto: „To absolutna tragedia w porównaniu do R5” [WYWIAD]

Łukasz Kabaciński – zawodnik Proudcube udzielił wywiadu dla portalu rallypl.com przed sezonem 2021. Kierowca Car Speed Racing opowiedział o przygotowaniach do sezonu 2021, planach na ten rok, a także o różnicach między R5 a samochodem Proto. Nie mogło zabraknąć też pytania o klasę Rally3!

Wywiad z Łukaszem Kabacińskim

rallypl.com: Jak wyglądają twoje przygotowania do sezonu? Korzystasz z zimowej aury?

Łukasz Kabaciński: Wraz z Car Speed Racing nawijamy kilometry w N12, to już prawie historyk, ale Prodrive, niesamowicie dużo frajdy daje. Chcemy jeszcze zdążyć pojeździć po jeziorze i po lesie.

Patronite

Jak wyglądają twoje plany na sezon 2021?

Jedziemy z Michałem Kuśnierzem, Car Speed Racing oraz Kean Motorsport najnowszą Fabią Rally2. Auto nowe, wraz ze wszystkimi upgrade’ami, więc pozostanie tylko szukać prędkości w załodze.

Co myślisz o kalendarzu RSMP na ten sezon?

Podoba mi się. Mam tylko nadzieję, że wszystko się odbędzie, a przede wszystkim oba rajdy szutrowe, bo zdecydowanie wolę luźne nawierzchnie.

Czy Twoja współpraca z Michałem Kuśnierzem będzie dalej trwać?

Jak najbardziej. Kalendarz rajdowy Michała jest dużo bardziej obszerny od mojego, także cieszę się, że priorytetem nadal jest RSMP :). Michała doświadczenie jest ogromne, a atmosfera w aucie super, tacy dwaj starsi Panowie jak my jeszcze potrafią wykrzesać z siebie chęć do walki. Nadal obydwaj chcemy walczyć, a nie wozić się i to jest najważniejsze.

Łukasz Kabaciński
fot. Banan Foto/Mateusz Banaś

Jak wygląda porównanie auta Proto z autem R5?

Proto to absolutna tragedia w porównaniu do R5, jak również do dobrego R4. To był prawie stracony czas. Prawie bo każde kilometrym coś dają, ale w kontekście wartości za wydane pieniądze to chciałbym o tym zapomnieć. Proto jest ciężkim samochodem, który przez swoją dziwaczną konstrukcję jest bardzo trudny w zmuszeniu do pewnej jazdy. Kosztował nas z Michałem i Car Speed dużo nerwów. Po Rajdzie Śląska wiedziałem, że nigdy więcej do czegoś takiego nie wsiądę więcej, wtedy już miałem na prawdę dość.

Nowa klasa Rally3

Co sądzisz o nowej klasy Rally3? Uważasz że w dłuższej perspektywie czasowej może być tą dominującą w RSMP z powodu mniejszych kosztów w porównaniu z Rally2/R5?

Uważam, że to bardzo dobry pomysł. Nieudanym był Kit Oreci i próba zastąpienia grupy N takim właśnie proto, trochę „proto+” bo przynajmniej lżejsze, ale pomysł był tragiczny w kontekście kosztów. Rally3 to przede wszystkim będą auta fabryczne, których koszt kilometrów będzie przewidywalny i znacznie niższy od R5. Moim zdaniem to idealne zastępstwo grupy N, coś czego brakowało przez prawie 10 lat. Zawsze samochodów grupy N było najwięcej i myślę, że scenariusz będzie podobny z Rally3, notabene cena auta jest bardzo podobna do (kiedyś nowej) dobrej eNki.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *