KARTINGWYWIADY

Kacper Turoboyski – kierowca kartingowy pod patronatem Rallypl!

Kacper Turoboyski – kierowca kartingowy pod patronatem Rallypl!

Redakcja Rallypl.com ma zaszczyt przedstawić kolejnego, bardzo utalentowanego kierowcę kartingowego, którego obejmuje swoim patronatem. Mistrz Polski (Baby Rok) oraz zdobywca Pucharu ROK Cup Poland (Baby Rok) w sezonie 2018 – Kacper Turoboyski! Zawodnik ściga się w barwach Bambini Racing. W ubiegłym roku otrzymał także nominację do Akademii Orlen Team. Sezon 2019 rozpoczął z wysokiego „c”, wygrywając pierwszą rundę ROTAX Max Challenge w kategorii Mini Max na torze w Poznaniu. Chcemy kontynuować wspieranie młodych talentów, a Kacpra definitywnie można określić takim mianem. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim wywiadem, którzy przeprowadziliśmy z naszym nowym podopiecznym!

Dotychczasowa kariera Kacpra:

2018 – Zdobywca Pucharu Rok Cup Poland – kategoria Baby Rok
2018 – Kartingowy Mistrz Polski – kategoria Baby Rok

2018 – Nominacja do Akademii Orlen Team
2017 – Współzawodnictwo Dzieci i Młodzieży – kategoria Baby Rok – 5 miejsce
2017 – Kartingowe Mistrzostwa Polski – kategoria Baby Rok – 6 miejsce
2017 – Rok Cup Poland – kategoria Baby Rok – 4 miejsce
2016 – Kartingowe Mistrzostwa Polski – kategoria Baby Rok – 6 miejsce
2016 – Rok Cup Poland – kategoria Baby Rok – 16 miejsce
2015 – Rok Cup Poland kategoria Baby Rok
2015 – Rok Cup Poland kategoria Baby Rok Trening
2015 – Kartingowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Młodzików kategoria Baby Rok
2014 – Rotax Max Challenge Polska. kategoria Baby Challenge
2014 – Rok Cup Poland – kategoria Baby Rok Trening
2014 – Easy Kart Polska – kategoria E50

Kacper Turoboyski
Media4U

Wywiad z Kacprem

Rallypl: Kto i kiedy pierwszy raz zabrał Cię na tor? Od początku dobrze Ci szło, czy miałeś problem ze zrozumieniem gokarta?

Kacper: To było dawno temu, w 2013 roku. Miałem niecałe 5 lat. Na tor pierwszy raz zabrał mnie tata. To było w BLUE CITY. Od początku nie miałem problemu z gokartem, lubiłem się ścigać i nie bałem się.

Rallypl: Jaki jest Twój cel jako kierowcy wyścigowego? Co chciałbyś osiągnąć w czasie trwania tej podróży?

Kacper: Chciałbym zostać kierowcą F1 lub Nascar Cup Series, ponieważ oni jeżdżą najszybszymi bolidami i mają możliwość testować te maszyny na najważniejszych torach na świecie w przypadku F1 i Stanów Zjednoczonych w przypadku Nascar Cup Series.

Rallypl: Kto jest Twoim motorsportowym idolem i dlaczego?

Kacper: Moim idolem jest Charles Leclerc, ponieważ już jako młody kierowca w pierwszym sezonie F1 był w czołówce i szybko trafił do teamu Ferrari.

Rallypl: Jakie są Twoje cele na trwający już sezon 2019?

Kacper: Chciałbym wygrać puchar Rotax Max Challenge w kategorii Mini Max i zdobyć bilet na Finał Światowy. Dlatego będę dużo trenował. Bardzo bym chciał zdobyć też tytuł Mistrza Polski 😉

Rallypl: Czy kolegujesz się z innymi członkami zespołu i rywalami z toru? Jest to w ogóle możliwe w takim duchu rywalizacji, jaki Wam towarzyszy?

Kacper: Spotykanie się z kolegami, jednocześnie rywalami z toru to dla mnie przyjemność. Jako kumple poza wyścigami umiemy się doskonale bawić. Wyścig na torze to zupełnie co innego, tam jest tylko rywalizacja.

Rallypl: Trudno jest pogodzić szkołę z zawodami? Jak Ci się to udaje?

Kacper: Tak, jest trudno pogodzić szkołę z zawodami. Trzeba szybko nadrabiać zaległości żeby się ich nie namnożyło… no i uczyć się na bieżąco. Dlatego mam dobre wyniki, no i zależy mi też żeby mieć jak najwyższą średnią.

Rallypl: Czego potrzebuje młody kierowca, taki jak Ty, żeby się rozwijać?

Kacper: Tak naprawdę to tylko pieniędzy, bo zapał mam ogromny. Wiem też, że potrzebna jest ciężka praca mechanika i dużo treningów.

Rallypl: W pierwszej rundzie Rotax Max Challenge w Poznaniu odniosłeś imponujące zwycięstwo. Czujesz, że możesz być w dobrej formie przez cały rok?

Kacper: Trudno powiedzieć. Na pewno zrobię wszystko żeby pojechać najlepiej, jak się da. Wiadomo też, że do wygrywania trzeba mieć dużo szczęścia, by nie wylecieć z toru 😉

Rallypl: W 2018 roku zostałeś Kartingowym Mistrzem Polski oraz zdobywcą pucharu ROK Cup Poland w kategorii Baby Rok. Czy czujesz presję, że powinieneś zaprezentować się równie dobrze w Mini?

Kacper: Czuję ogromną presję bo wiem, że w kategorii MINI MAX jeżdżą starsi i bardziej doświadczeni kierowcy, których nie będzie łatwo pokonać.

Rallypl: Otrzymałeś nominację do Akademii Orlen Team. Co to dla Ciebie oznacza?

Kacper: Jestem świadomy tego, że ORLEN to ogromny koncern, który wspiera też Roberta Kubicę i jestem z tego dumny. W ramach Akademii Orlen Team każdy zawodnik dostaje też dodatkowy komplet opon. To dla mnie duże wsparcie.

Rallypl: Masz jakieś zainteresowania poza motorsportem? Co robisz, kiedy się nie ścigasz?

Kacper: Gdy się nie ścigam chodzę do szkoły, odrabiam lekcje, trenuję karate (z sukcesami), uczę się angielskiego i hiszpańskiego. W wolnych chwilach biegam. Lubię układać kostkę Rubika i oczywiście trenuję na symulatorze F1.

Trzymajmy więc kciuki za Kacpra w jego nadchodzących startach! Z jego słów wypływa obraz odpowiedzialnego i świadomego młodego człowieka. To bardzo dobra postawa!

Tagi

Oktawian Sadlak

Jestem redaktorem serwisu od sierpnia 2017 roku. Motorsportem interesuję się odkąd pamiętam. Mój konik to Formuła 1 oraz karting. | Kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close