WSMP

Pech Gosi Rdest. Lewandowski triumfuje w wyścigu endurance.

Na Tor Poznań wrócili zawodnicy rywalizujący w 3 i 4 rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Dzisiaj na kierowców czekały pierwsze sesję kwalifikacyjne oraz wyścig endurance. Zmagania w wyścigu sprinterskim oraz w klasie D4 3500+ padły łupem Andrzeja Lewandowskiego. Mariusz Miękoś już w kwalifikacjach musiał uporać się z problemami technicznymi w jego Lamborghini Huracanie. Ostatecznie ukończył trzeci wyścig sezonu na drugiej pozycji. Podium w najmocniejszej klasie uzupełnił Maciej Błażek. Już na pierwszym okrążeniu udział w wyścigu zakończyła Gosia Rdest, korzystająca z Seata Leona TCR. Po tym zdarzeniu na tor musiał wyjechać samochód bezpieczeństwa, który zjechał dopiero po 8 okrążeniu. Jako pierwszy na metę jeszcze przed zawodnikami z klasy D4 3500+ przyjechał kierowca startujący z pierwszej linii, czyli Przemysław Pieniążek w swoim Radicalu SR8. Miękoś dzięki drugiej pozycji umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji wyścigów sprinterskich.

Grzegorz Kozera

W pucharach markowych nie zabrakło zaciętej walki i emocji do samego końca. W trzecim wyścigu sezonu OMM Super S Cup ponownie zwyciężył Bartosz Alejski. Podczas tego wyścigu również doszło do wypadku. W końcówce wyścigu miał miejsce groźne wyglądający wypadek Tomasza Kulczyńskiego. Kierowcy nic się nie stało, ale na torze pojawił się Safety Car i pozostała część zawodników ukończyła wyścig za samochodem bezpieczeństwa. W BMW 318is Cup z przewagą wynoszącą zaledwie 1,480 wygrał Artur Lempert, zostawiając za sobą swojego brata Marcina oraz Michała Całka.

W rywalizacji markowej Toyota Racing Cup najlepszy czas w kwalifikacjach uzyskał Bartłomiej Czwartosz. Niestety na starcie ruszył za wcześnie i otrzymał karę od sędziów w postaci przejazdu przez aleję serwisową. Mimo to jego świetne i szybkie tempo pozwoliło mu ukończyć wyścig na pierwszym miejscu. Na drugim miejscu był Jacek Jurecki, a TOP 3 uzupełnił Rafał Płuciennik.

W Dywizji 0 oraz w Maluch Trophy najlepszy okazał się Marek Kurzętowski, a DN 3 – 1 to wygrana kierowców dysponujących popucharowymi Kia Picanto. Szybka i pewna jazda w klasie D4 2000 dała zwycięstwo Katarzynie Terlikowskiej. Jutro na zawodników czekają kolejne kwalifikacje oraz drugi wyścig podczas 4 rundy WSMP.