Formuła EWECWYŚCIGI

Od projektu Porsche LMP1 do Formuły E: koncentracja na zespole

Po wprowadzeniu na rynek Porsche 99X Electric, w najnowszym odcinku „Inside E” Amiel Lindesay, kierownik operacyjny Formuły E, omawia kolejne kamienie milowe dla zespołu Formuły E TAG Heuer Porsche na drodze do Mistrzostw Formuły E ABB FIA. Lindesay dzieli się również ciekawymi spostrzeżeniami. W podcaście mówi o swojej karierze zawodowej w Porsche i opisuje doświadczenie zdobyte podczas pracy nad projektem LMP1.

Jestem w Porsche od siedmiu lat i mam dużo dobrych wspomnień” – mówi Lindesay. „Najważniejsze wydarzenia w tym okresie to trzy tytuły mistrza świata producentów oraz trzy zwycięstwa w wyścigu 24h Le Mans z Porsche 919 Hybrid w latach 2015, 2016 i 2017. Jesteśmy dumni z tego, co osiągnęliśmy jako zespół. Uczestnictwo w Formule E oznacza otwarcie nowego rozdziału w naszej ekscytującej przyszłości. Chcemy powtórzyć sukces, jaki udało nam się osiągnąć z LMP1 podczas nowej serii wyścigów. Szanujemy jednak naszych przeciwników. Niektórzy z nich są zaangażowani w Formułę E od pierwszego sezonu”.

Lindesay uważa, że krzywa uczenia się będzie stroma, zwłaszcza podczas testów przeprowadzanych na torach wyścigowych.

Wszystkie elementy techniczne i operacyjne muszą być jak najbardziej efektywne, ponieważ liczy się każdy ułamek sekundy, zarówno na torze, jak i poza nim” – mówi. Lindesay nie może się doczekać oficjalnych testów Formuły E w Walencji (Hiszpania) w październiku. „Po raz pierwszy wystawimy na tor oba Porsche 99X Electric. Kolejny raz będziemy mieli do czynienia z innymi warunkami, ale będziemy przygotowani najlepiej, jak to możliwe” – mówi Nowozelandczyk.

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *