PRASOWEWYŚCIGI

Stabilny start sezonu Gosi Rdest w Nogaro

Stabilny start sezonu Gosi Rdest w Nogaro

Dwa finisze na ósmej pozycji dające taką samą pozycję w klasyfikacji generalnej – tak w skrócie wyglądał weekend wielkanocny w wykonaniu Gosi Rdest w Alpine Europa Cup. Polka zaliczyła spokojną pierwszą rundę dającą nadzieję na lepsze wyniki w kolejnych.

Sobotnie sesje treningowe pokazały jak bardzo zbita jest czołówka tegorocznego pucharu Alpine. Żyrardowianka kończyła sobotę zadowolona z odpowiednio siódmego i szóstego czasu.

Wybrane dla Ciebie

Podczas pierwszej sesji kwalifikacyjnej o sobie dała znać ciasność toru w Nogaro – Gosia Rdest na swoim szybkim kółku została przyblokowana przez dwójkę rywali. Skończyło się ósmą pozycją na starcie pierwszego wyścigu. Ten przebiegł bardzo dobrze i po chwili znalazła się na szóstej pozycji. Błąd jednego z rywali sprawił, że jadąca za nim Żyrardowianka musiała zwolnić, przez co wróciła na ósme miejsce. Równe tempo pozwoliło dowieźć je do mety. Gosia Rdest rozpoczęła poniedziałkową rywalizację z dziewiątej pozycji. Tempo wyścigowe było już lepsze, co pozwoliło na szybki awans jedno miejsce wyżej. Ostatecznie Polka dojechała ponownie na ósmej pozycji do mety.

Gosia o swoich starach:

Gosia Rdest

„Ogólnie jestem zadowolona z tej rundy. stawka w tym roku jest dużo mocniejsza, jest więcej kierowców. Współpraca z nowym zespołem Chazel układa się bardzo dobrze. Wynik ostatniego weekendu nie jest dla mnie satysfakcjonujący i liczę na więcej. W tym momencie najważniejsze dla nas jest szukanie miejsc do poprawy i krok po kroku powinniśmy być bliżej liderów – oby tak było już za miesiąc podczas kolejnej rundy.”

W drugi weekend maja Gosię Rdest zobaczymy za kierownicą Alpine A110 Cup na kolejnym francuskim torze – Magny Cours.


Social Media:

Facebook: https://www.facebook.com/GosiaRdestOfficial/

Instagram: https://www.instagram.com/gosia.rdest/

Twitter: https://twitter.com/gosiardest

YouTube: https://www.youtube.com/gosiardest33

Twitch: https://www.twitch.tv/gosiardest/videos

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *