simracingWIRTUALNEWYŚCIGI

Puchar Porsche Esports Supercup: ruszyły kwalifikacje do sezonu 2020

Po sukcesie pierwszego, tegorocznego sezonu ponownie rusza seria wyścigów online Porsche Esports Supercup. Rundy kwalifikacyjne do wirtualnego pucharu marki, wspólnie organizowanego przez Porsche i iRacing, rozpoczęły się w połowie grudnia i potrwają dwanaście tygodni. Od maja 2020 r. dwudziestu najlepszych zawodników symulacji wyścigów wyłonionych w ramach kwalifikacji oraz pierwszych dwudziestu kierowców z minionego sezonu będzie rywalizować ze sobą podczas dziesięciu wyścigowych weekendów na kultowych torach i obiektach, na których rozgrywane są markowe puchary Carrera Cup.

– Pierwszy sezon Porsche Esports Supercup zdominowały emocjonujące pojedynki: w dwudziestu wyścigach zwyciężało łącznie dziesięciu zawodników. W ten sposób osiągnęliśmy swój cel – w naszej serii chcieliśmy zgromadzić najlepszych światowych graczy w symulacje wyścigów. Tym bardziej nie możemy doczekać się sezonu 2020, w którym będziemy rywalizować na torze Circuit de La Sarthe równolegle z 24-godzinnym maratonem Le Mans. Ponadto kierowcy będą musieli pokazać swoje umiejętności na północnej pętli toru Nürburgring, czyli na najtrudniejszym torze wyścigowym na świecie – powiedział Marco Ujhasi, menedżer esportowej sekcji Porsche Motorsport.

W 2020 r. wirtualny puchar wzbogaci się o nowe elementy, m.in. dwudniowe przedsezonowe testy w Barcelonie, podczas których zawodnicy będą mogli przygotować się do startów. Po raz pierwszy odbędzie się również Porsche Esports Sprint Challenge: nowa seria z udziałem Porsche Cayman GT4 Clubsport, rozgrywana w ramach pucharu i adresowana do wszystkich kierowców niestartujących w Porsche Esports Supercup.

W pierwszej edycji internetowej serii wyścigów Porsche wzięło udział 40 zawodników z 16 krajów. Pierwsze miejsce w rozgrywkach zajął Australijczyk Joshua Rogers. Został on także pierwszym wirtualnym kierowcą wyścigowym uhonorowanym nagrodą podczas Nocy Mistrzów – gali, która odbyła się na początku grudnia dla uczczenia tegorocznych zwycięzców w wyścigowych aktywnościach Porsche.

Harmonogram Porsche Esports Supercup 2020

Wydarzenie Data Tor wyścigowy
Testy (przedsezonowe) 27-28 marca 2020 Circuit de Barcelona-Catalunya
Runda 1. 2 maja 2020 Circuit Park Zandvoort
Runda 2. 9 maja 2020 Circuit de Barcelona-Catalunya
Runda 3. 23 maja 2020 Donington Park Circuit
Runda 4, 13 czerwca 2020 Circuit de la Sarthe
Runda 5. 4 lipca 2020 Nürburgring Nordschleife
Runda 6. 18 lipca 2020 Silverstone Circuit
Runda 7. 1 sierpnia 2020 Road Atlanta
Runda 8. 15 sierpnia 2020 Brands Hatch Circuit
Runda 9. 29 sierpnia 2020 Circuit de Spa-Francorchamps
Runda 10. 19 września 2020 Autodromo Nazionale Monza

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close