DTMWYŚCIGI

Prezes PKN Orlen: Plan jest bardzo ambitny

Prezes PKN Orlen: Plan jest bardzo ambitny

Prezes PKN Orlen, Pan Daniel Obajtek jest bardzo zaangażowany w projekt pt. PKN Orlen w motorsporcie. Widzi w nim niekończący się potencjał marketingowy, kontynuując kolejny rok współpracę z Robertem Kubicą i rozszerzając tą współpracę na kolejne szczeble. Nie dość, że w tym sezonie Orlen został tytularnym sponsorem ekipy Alfa Romeo Racing Orlen, to dzisiaj ogłosili start jako prywatnej ekipy wraz z ART w serii DTM.

Oto, co powiedział Pan Obajtek.

Orlen dotrzymuje słowa i zaangażował się bardzo mocno w sporty motorowe. Jesteśmy sponsorem tytularnym Alfa Romeo Racing Orlen. Budujemy jeszcze bardziej swoją rozpoznawalność i mówiłem, że to nie wszystko. Dziś Polacy mają własny zespół w DTM. Robert Kubica będzie kierowcą tego zespołu i będzie jeździł samochodem BMW w biało-czerwonych barwach. Łączymy sport i biznes. Naprawdę, jeżeli chodzi o stronę biznesową, to nam się bardzo opłaca. Widzimy ilość operacji, zainteresowanie. Czym bardziej promujemy się poprzez sport, tym osiągamy lepsze wyniki. Jeżeli jest się w takim gronie jak Formuła 1, jak DTM, to taka firma automatycznie jest traktowana jako bardziej wiarygodna. Ze względu na logistykę Robert nie dawał się przekonać do tego pomysłu, ale obiecaliśmy pełną pomoc. To jest kwestia przemieszczania, co jest procesem bardzo trudnym. Mimo wszystko Robert wielokrotnie podkreślał, że dalej chce się ścigać i będzie się ścigał.

Następnie padło pytanie, czy Robert może liczyć na kolegę w ekipie, czy będzie to zespół jednoosobowy:

Zastanawiam się czy ja to mogę powiedzieć. Na pewno liczba samochodów w zespole będzie ilością optymalną. Ja osobiście to wiem, jaką będzie liczba, ale trwają inne rozmowy. (o ilości aut) Szczegóły będą około 24 lutego. Plan jest bardzo ambitny.

Zobaczymy, czy tegoroczne projektu Orlenu okażą się sukcesem. Jedno można powiedzieć na pewno, Robert ma bardzo dobre wsparcie, a obie strony są bardzo zaangażowane w projekt motoryzacyjny.

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close