WYŚCIGI

Portugalski koniec sezonu Gosi Rdest

Portugalski koniec sezonu Gosi Rdest

W portugalskim Portimao odbędzie się ostatnia runda sezonu 2021 Alpine Europa Cup. Gosia Rdest na Autodromo Internacional Algarve zawalczy o piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Podobnie, jak w minionym sezonie, rywalizacja w pucharowych Alpine A110 zakończy się w Portimao. Portugalski tor, który rok temu zadebiutował w kalendarzach Formuły 1 i MotoGP, jest jednym z najbardziej malowniczych spośród zbudowanych w XXI wieku. Liczne zmiany wysokości połączone z płynnymi zakrętami sprawiają, że jest to obiekt lubiany przez kierowców niezależnie od serii.

Wybrane dla Ciebie

Po dotychczasowych pięciu rundach Gosia Rdest zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji generalnej, jednak wciąż ma realne szanse na zakończenie sezonu w pierwszej piątce. Rok temu najszybsza Polka w wyścigach dwukrotnie zajmowała szóste miejsce w wyścigach w Portimao.

Patronite

Gosia o rozpoczynającym się weekendzie:

Algarve to naprawdę wspaniały obiekt i nie mogę się doczekać by tam wrócić. Oczywiście przede mną ciężkie zadanie, ale myślę, że mam szansę. Dobrze mi się tam jechało rok temu, więc przy odrobinie szczęścia – kto wie. Trzymajcie kciuki!

Piątek, 22 października
16:50 – pierwsze kwalifikacje

Sobota, 23 października
9:10 – drugie kwalifikacje
14:10 – pierwszy wyścig

Niedziela, 24 października
7:30 – drugi wyścig

 

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *