WECWYŚCIGI

Polacy znowu na liście Le Mans!

Dzisiaj ACO, czyli organizator 24-godzinnego wyścigu Le Mans, oraz FIA opublikowali listę startową do tegorocznej edycji jednej z najbardziej prestiżowych imprez na świecie. Po raz drugi z rzędu znalazł się na niej polski zespół Inter Europol Competition z Kubą Śmiechowskim w składzie.

13 czerwca na legendarnym Circuit de la Sarthe, zobaczymy 6 prototypów klasy LMP1. Faworytem wydaje się Toyota, która wystawi dwa pojazdy. W tym oznaczonym numerem 7 pojadą: Micheal Conway, Kamui Kobayashi i Jose Maria Lopez. W bliźniaczej wyścigówce zasiądą: Sebastien Buemi, Kazuki Nakajima i Brendon Hartley. oprócz Japończyków do walki zgłosiły się też ekipy Rebellion i G-Drive Racing.

W klasie LMP2 pojadą 24 prototypy. Uwagę przykuwa zgłoszenie Richard Mille Racing. W barwach tego zespołu po raz pierwszy w historii pojadą tylko kobiety. Będą to: Sophia Floersch, Tatiana Calderon i Katherine Legge. Oczy polskich kibiców będą oczywiście zwrócone na ten z numerem 34, który należy do Inter Europol Competition. Jedynymi potwierdzonymi kierowcami w zespole sa na razie Jakub Śmiechowski i Rene Binder. Należy też dodać, że drugi pojazd Polaków jest umieszczony na liście rezerwowej.

Wśród aut GT, ciekawie zapowiadać się będzie kategoria GTE Pro. Faworytem jest Porsche, które wystawi aż 4 modele najnowszego 911 RSR. Czarnym koniem może się okazać zespół Corvette Racing, który już tradycyjnie zaliczy gościnny start, w swoim nowym C8.R. Oprócz tego na stracie pojawią się także zespoły AF-Corse i Risi Competizione – oba wystawią po jednym Ferrari 488 GTE. Walczyć o największą stawkę będzie też Aston Martin Racing za pomocę Vantage GTE.

GTE AM będzie liczyć 20 załóg, wśród których wyróżniać się będzie Team Project 1, który wygrał tu przed rokiem. Ponownie wystawią dwa Porsche 911 GTE.

Ponadto na starcie zobaczymy tzw. Innovative Car. Tym razem będzie to prototyp Oreca 07 Gibson, przystosowany dla kierowców z niepełnosprawnościami. Pojadą nim: Takuma Aoki, Nigel Bailly i Snoussi Ben Moussa.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close