WECWYŚCIGI

Peugeot planuje starty w WEC 2022

Komitet Wykonawczy Groupe PSA przeanalizował propozycję przedstawioną przez PSA Motorsport przy wsparciu marki Peugeot, mającą na celu stworzenie programu sportowego z myślą o mistrzostwach FIA WEC (World Endurance Championship), w ramach których ostatnim z ośmiu wyścigów jest 24h Le Mans.

Znaczne obniżenie kosztów wynikające z nowych przepisów dotyczących samochodów Hypercar oraz zaplanowana elektryfikacja samochodów z wykorzystaniem technologii hybrydowych przekonały Komitet Wykonawczy Groupe PSA do przyjęcia propozycji udziału marki Peugeot w mistrzostwach w 2022 r. Wpływ na decyzję miał również spójny ze standardami Groupe PSA marketing efektywnościowy. Szczegóły tego programu sportowego zostaną określone z początkiem 2020 roku.

Jean Marc Finot, dyrektor PSA Motorsport, zaznacza:

– Z entuzjazmem myślę owykorzystaniu talentów moich zespołów, pasjonatów sportu samochodowego i jestem przekonany, że to nowe wyzwanie pozwoli im po raz kolejny wykazać się wolą walki. Eksperci z naszej organizacji, bogatsi o doświadczenia z mistrzostw FIA, nadal będą dawali z siebie wszystko, aby zespoły finansowane przez marki naszej grupy odnosiły zwycięstwa.

Jean Philippe Imparato, dyrektor marki Peugeot, oświadczył:

– Działaniom marki Peugeot zawsze przyświecała miłość do sportu samochodowego, przynosząc jej liczne zwycięstwa w legendarnych mistrzostwach. Zmiany w WEC zachodzą w przełomowym dla nas momencie elektryfikacji naszej gamy oraz wprowadzenia na rynek produktów elektrycznych o wysokich osiągach, opracowanych wraz z PSA Motorsport, których zapowiedzią jest samochód koncepcyjny 508 Peugeot Sport Engineered. Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej hasło marki Peugeot – Motion and E-motion – współgra z tymi inicjatywami.

Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także
Close
Close
Close