DTMWYŚCIGI

Muller na czele, Kubica z 4 czasem w mokrym treningu na torze w SPA

Muller na czele, Kubica z 4 czasem w mokrym treningu na torze w SPA

Właśnie dzisiaj ma miejsce inauguracja sezonu DTM. Kierowcy wyruszyli na pierwszy trening w tym sezonie o godzinie 9:00 i był to mokry trening, ponieważ kilka minut przed sesją padał deszcz. To były też pierwsze kilometry podczas oficjalnej sesji dla zespołu Orlen Team ART oraz Roberta Kubicy w serii DTM.

Po pierwszych szybkich okrążeniach na czele był Nico Muller przed Rene Rastem, który również miał świetne tempo. Z dobrej strony pokazał się też Robert Kubica, który uplasował się wtedy na 4 pozycji pobijając rekord w 2 sektorze. Później nawet na dłuższą chwilę wskoczył na pierwszą pozycję.

Kierowcy oczywiście poprawiali się w miarę upływu czasu, ponieważ tor przesychał. Na niecałe 5 minut przed końcem miał miejsce nieprzyjemny incydent dla Ferdinanda Habsburga który wypadł z toru. Przez ten incydent na torze zapanowała czerwona flaga i sesja została wstrzymana.

Kierowcom po wznowieniu sesji zostało 5 minut na poprawę swoich czasów. Wszyscy dumnie wyjechali ze swoich garaży i próbowali poprawić swój czas. Ostatecznie na sekundy przed końcem sesji na P1 uplasował się Nico Muller, za nim pojawili się Robert Frijns i Marco Wittmann. Robert Kubica ukońzcył tą sesję na 4 pozycji.

Wyniki sesji treningowej

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Enable referrer and click cookie to search for pro webber