PRASOWEWYŚCIGI

Mocny sezon Audi Sport customer racing

Dobiega końca jedenasty sezon programu samochodów wyścigowych skierowany do klientów zewnętrznych. Drużyny, które startowały pod symbolem czterech pierścieni mają powody do zadowolenia. Kierowcy ścigający się w Ameryce, Azji, Australii i Europie sięgnęli po aż 20 tytułów, dodatkowo zdobywając 30 zwycięstw w swoich podkategoriach. Wywalczyli także cztery ogólne zwycięstwa w wymagających międzynarodowych wyścigach długodystansowych. „Bardzo dziękujemy naszym zespołom za to, że Audi Sport kojarzy się ze sportowymi ambicjami i zaangażowaniem” mówi Chris Reinke, szef Audi Sport customer racing. „Warto podkreślić, że nasze pojazdy wygrały jedne z najtrudniejszych serii na świecie, a kilka tytułów trafiło do Audi po raz pierwszy.”

Podczas 24-godzinnego wyścigu w Dubaju załoga Car Collection Motorsport w debiutującym Audi R8 LMS GT3 zostawiła konkurencję w tyle. To samo stało się na torze Nürburgring, gdzie po zwycięstwo sięgnął Audi Sport Team Phoenix. Audi Sport Team WRT nie dało się pokonać podczas 10-godzinnej imprezy na torze Suzuka, a Attempto Racing triumfowało podczas długodystansowego Gulf 12 Hours.

Kierowcy wywalczyli w sumie pięć tytułów podczas wyścigów Niemczech, podczas Central European FIA CEZ, w Tajlandii i Australii, plus osiem innych zwycięstw. W ciągu 10 lat startów we wszystkich wersjach, w tym w Audi R8 LMS, kierowcy zdobyli 75 ogólnych tytułów. Kolejne triumfy święciły również teamy prowadzące sportową wersję GT4, które zyskały tytuły mistrzowskie w Stanach Zjednoczonych i Francji. Po zaledwie dwóch latach startów model ten pozwolił na wywalczenie niesamowitej liczby siedmiu mistrzostw i jedenastu innych klasyfikacji. Nowy sezon zapowiada się bardzo ekscytująco, ponieważ w listopadzie Audi zaprezentowało nową wersję GT4.

Wyjątkowo smakowało też zwycięstwo w zaciętych konkurencjach z udziałem Audi RS 3 LMS. Kierowcy sięgnęli po pięć tytułów, w tym po raz pierwszy w Japonii i we Włoszech, a także siedem innych tytułów klasowych. Swój udział w stawce zaznaczyli przedstawiciele modeli czwartej gamy. Choć Audi R8 LMS GT2 debiutowało na torze w Barcelonie, zdobyło trofeum na trzeciej pozycji i w 2020 roku rozpocznie swój pierwszy pełny sezon.

Nową stawkę otworzy 24-godzinny wyścig w Dubaju, rozgrywany w drugim tygodniu stycznia. Dzięki szerokiej gamie modeli, rozbudowanym regionalnym serwisom i wsparciu technicznemu, kierowcy Audi Sport customer racing już szykują się do rywalizacji. Ogromna baza klientów w Ameryce Północnej i Południowej, Afryce, Azji, Europie oraz w pacyficznym regionie Australii-Nowej Zelandii sprawiają, że Audi Sport customer racing jest potężnym globalnym graczem i stanowi dużą konkurencję dla innych zespołów.

Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close