Lamborghini Super TrofeoPRASOWEWYŚCIGI

Karol Basz przed ostatnią rundą Lamborghini Super Trofeo Europe

Karol Basz przed ostatnią rundą Lamborghini Super Trofeo Europe

Tegoroczni czempioni w klasie Pro-Am – Karol Basz i Andrzej Lewandowski zakończą sezon startów Lamborghini Super Trofeo Europe we Francji. Ostatnia runda pucharu odbędzie się na torze Paul Ricard. Polacy zamierzają powalczyć o najwyższe lokaty nie tylko w klasie, ale również w generalce.

Obiekt położony na południu kraju jest jednym z najważniejszych na mapie francuskiego sportu motorowego. Wyścigi na Paul Ricard oglądamy już od 1970 roku. Po śmierci pierwotnego właściciela, tor przejął dawny szef Formuły 1, Bernie Ecclestone, który znacząco go zmodernizował. Dlatego też od tamtej pory Paul Ricard jest bodaj najważniejszym torem testowym na świecie, z którego korzystają zespoły wszystkich serii. Francuzi nie zapomnieli jednak o swoich wyścigowych korzeniach. Rywalizacja koło w koło cały czas była prowadzona, a od 2018 na Paul Ricard wróciła także F1.

W ten weekend Basz zmierzy się z konfiguracją o długości 5791 metrów, na którą składa się 15 zakrętów. Dla Polaka będzie to pierwsze spotkanie z tym obiektem, jednak Karol bardzo lubi ścigać się na nowych torach i szybko odnajduje swoje topowe tempo. Dlatego też nie będzie stanowiło to problemu, zwłaszcza w połączeniu ze świetnie przygotowanym Lamborghini, którego obsługą zajmuje się ekipa VSR.

Karol Basz - Lamborghini Super Trofeo Europe
Karol Basz

Karol Basz

„Paul Ricard to kolejny nowy dla mnie tor w tegorocznym kalendarzu. Lubię tego typu wyzwania i przyśpieszony proces nauki, a to jest tym przyjemniejsze, że samochód podczas każdej tegorocznej rundy był świetny. Mistrzostwo w Pro-Am już mamy, teraz czas na walkę o pozycje w generalce, gdzie jest bardzo ciasno. Na pewno damy z siebie wszystko z Andrzejem i liczymy na kolejny dobry wynik. Na koniec chciałbym podziękować moim partnerom – firmie Cronic, właściciela sklepu RallyShop.pl, a także firmom Gama oraz Gonga.”

Zmagania we Francji rozpoczęły się od treningów dziś (tj. piątek 13.11.20) o 9:35. Na dzisiaj zaplanowano jeszcze kwalifikacje, które rozpoczną się o 17:30. Pierwszy wyścig rusza w sobotę o godzinie 16:15. Natomiast niedziela będzie stała pod znakiem ostatniego w sezonie wyścigu, który rozpocznie się 9:10.

Transmisje z obu wyścigów będzie można śledzić na żywo w Internecie za pośrednictwem oficjalnego kanału Lamborghini Squadra Corse w serwisie YouTube – https://www.youtube.com/user/TheSuperTrofeo


Lamborghini Super Trofeo na Rallypl – KLIK!

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także
Close