ELMSWYŚCIGI

Mateusz Kaprzyk kierowcą Inter Europol Competition!

Mateusz Kaprzyk kierowcą Inter Europol Competition!

Po imponującym debiucie w cyklu European Le Mans Series pojawiły się nowe możliwości. Mateusz Kaprzyk już od najbliższej rundy będzie reprezentował w klasie LMP3 barwy polskiego zespołu Inter Europol Competition!

Wspierany przez PKN ORLEN, polski kierowca zaimponował podczas pierwszego wyścigu w Barcelonie, na swojej pierwszej zmianie przebijając się z szesnastej na ósmą pozycję i popisując się tempem pierwszej trójki. Otworzyło to młodemu katowiczaninowi drzwi do awansu do czołowej ekipy cyklu ELMS, polskiego zespołu Inter Europol Competition. W jego barwach wystartuje w pozostałych pięciu rundach sezonu 2021, zaczynając od wyścigu na austriackim torze Red Bull Ring.

Wybrane dla Ciebie

Inter Europol Competition to mistrzowie Asian Le Mans Series i trzykrotni wicemistrzowie ELMS w klasie LMP3, w której wystawiają w tym sezonie dwa samochody. Polski zespół debiutuje również w tym roku w mistrzostwach świata FIA WEC w klasie LMP2. Zmiennikami Kaprzyka w 460-konnym Ligierze z numerem 14 będą Litwin Julius Adomavicius i Włoch Mattia Pasini, który na swoim koncie ma starty w mistrzostwach świata MotoGP. Wyścig w Austrii, który odbędzie się 16 maja, polscy kibice będą mogli obejrzeć na żywo na sportowych kanałach telewizji Canal+ oraz na oficjalnym kanale YouTube serii ELMS. Zmagania rozpoczną się o godzinie 11:00 i potrwają cztery godziny.

Patronite

Mateusz Kaprzyk

„Cieszę się, że po udanym debiucie w ELMS otrzymałem szansę startów w czołowym, na dodatek polskim zespole. Jestem przekonany, że wspólnie z moimi bardzo szybkimi i doświadczonymi zmiennikami będziemy w stanie regularnie walczyć o wysokie pozycje, a jednocześnie razem z całą ekipą promować Polskę na najsłynniejszych europejskich torach wyścigowych.”

Kuba Śmiechowski

„Oczywiście cieszę się, że mogę powitać Mateusza w naszym zespole i liczę, że będzie to dla nas udany sezon. Jestem dumny, że w świecie motorsportu pojawia się coraz więcej polskich kierowców, którzy zdają sobie sprawę z potencjału, jaki oferują wyścigi długodystansowe.”

Sascha Fassbender

„Jako polski zespół bardzo się cieszymy, że dołącza do nas młody i utalentowany, a przede wszystkim polski kierowca. Mateusz zaimponował nam podczas swojego debiutu w Barcelonie. Dlatego jesteśmy przekonani, że będzie dla nas dobrym wzmocnieniem. A jednocześnie, dzięki naszemu doświadczeniu w wyścigach ELMS i FIA WEC w klasach LMP3 i LMP2, będzie w stanie nadal rozwijać się jako kierowca.”


Starty Mateusza śledzić można na jego oficjalnym profilu pod adresem www.facebook.com/mateuszkaprzyk oraz na stronie www.mateuszkaprzyk.com.

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close