WYŚCIGI

Mateusz Kaprzyk bez punktów w Austrii

Mateusz Kaprzyk bez punktów w Austrii

Mateusz Kaprzyk ma za sobą trudny weekend podczas trzeciej rundy mistrzostw Włoch Formuły 4 na austriackim torze Red Bull Ring.

Po dziesiątym miejscu wywalczonym niedawno na torze Imola 18-latek z Katowic chciał w Austrii sięgnąć po kolejne punkty. W dwóch pierwszych wyścigach padł jednak ofiarą błędów rywali. Zawodnik ekipy Cram Motorsport tuż po starcie został dwukrotnie uderzony w trzecim zakręcie przez auto innego kierowcy.

Kontakt w pierwszym wyścigu, choć z pozoru niegroźny, uniemożliwił Polakowi kontynuowanie jazdy. Po uderzeniu w drugim wyścigu Kaprzyk mógł co prawda wrócić do walki, ale stracił sporo czasu i finiszował na dwudziestej pozycji. Trzeci wyścig przebiegł już co prawda bez przygód, ale także zakończył się dla Mateusza na dwudziestym miejscu.

Czwarta z siedmiu rund międzynarodowych mistrzostw Włoch Formuły 4 odbędzie się w pierwszy weekend października na torze Mugello, na którym w niedzielę ścigali się kierowcy Formuły 1.

„To nie był nasz weekend, ale w tym sporcie takie też się zdarzają – mówi Mateusz Kaprzyk. – Miałem ogromnego pecha, bo w dwóch pierwszych wyścigach straciłem szansę na walkę po błędach innych kierowców. Obie kolizje były niegroźne i przydarzyły się przy bardzo niskich prędkościach, w najwolniejszym zakręcie na torze, ale pierwsza z nich zakończyła się zatrzymaniem kilku aut. Pewnie mógłbym nawet kontynuować jazdę, ale bolidy rywali zastawiły mnie praktycznie z każdej strony. W drugim wyścigu obróciło mnie uderzenie w tył samochodu przez rywala, który jechał za mną, co kosztowało mnie sporo czasu. Ostatni wyścig przebiegł już bez przygód, ale pokazał inny, większy problem. Przez cały weekend nie byliśmy w stanie znaleźć odpowiednich ustawień samochodu i pokazać pełni naszego potencjału. To mocno rozczarowujące, tym bardziej po świetnym poprzednim weekendzie na Imoli, ale jestem pewien, że wrócimy silniejsi na kolejną rundę.

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *