DTMRobert KubicaWYŚCIGI

Kubica na podium w wyścigu DTM!

Kubica na podium w wyścigu DTM!

Ależ wynik! Robert Kubica staje na trzecim stopniu podium w czwartym wyścigu DTM na belgijskim torze Zolder! Kierowca ORLEN Team ART wystartował do tego wyścigu z 10 pola po dzisiejszych kwalifikacjach. Pierwsza faza zmagań obfitowała w kraksy i błędy kierowców, na skutek czego z dalszej rywalizacji odpadło sześciu kierowców. Kubica przeciągnął swój pierwszy stint, aby w drugiej części wyścigu mieć znacznie świeższe opony i móc przypuścić atak na czołowe lokaty.

Ostatnia faza walki na Zolder była wspaniała w wykonaniu Roberta – jechał on tempem lidera i ostatecznego zwycięzcy wyścigu, Rene Rasta. Strata do drugiego na mecie Nico Muellera wyniosła około 5 sekund. Robert Kubica ze swoim trzecim rezultatem został też najlepszym kierowcą BMW w tym wyścigu!

Wybrane dla Ciebie

Dotychczas Polak miał zaledwie jeden punkt na koncie w serii DTM. Za trzecie miejsce dopisuje on do swojego dorobku 15 punktów, łącznie legitymując się zbiorem 16 oczek. Przed nami jeszcze jeden weekend z DTM w tym sezonie – 6-8 listopada na niemieckim Hockenheimring.

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *