KIA Platinum CupWYŚCIGI

Wierzbicki z Pole Position na Torze Poznań

Nikodem Wierzbicki, który popisał się najlepszym czasem dnia, wywalczył pole position do pierwszego wyścigu KIA PLATINUM CUP na Torze Poznań.

 

Wybrane dla Ciebie

Po pierwszym pomiarowym okrążeniu trzeciej części kwalifikacji na czele stawki znajdował się Kamil Serafin, za którym sklasyfikowany był Nikodem Wierzbicki, Jakub Szablewski i debiutujący w tym roku w KIA PLATINUM CUP: Aleks Sówka.

Wierzbicki nie poddawał się jednak w walce o pierwsze pole startowe i już na drugim okrążeniu uzyskał czas 2:03,434, który jest najlepszym czasem dnia i którego nie był w stanie pobić żaden inny kierowca. Co więcej, po dwóch zaciętych sesjach w trzeciej części kwalifikacji Kamil Serafin stracił do Wierzbickiego 0,240 sekundy.

Zażarty bój o drugą linię stoczyło pięciu kierowców. Na swoim trzecim pomiarowym okrążeniu trzecie pole startowe zapewnił sobie Jakub Szablewski, obok którego na starcie sobotniego wyścigu stanie Konrad Wróbel. Mistrz Polski przed ostatnim pomiarowym okrążeniem był na dziewiątej pozycji, ale zaatakował w końcówce 10-minutowej sesji. Na piąte miejsce zepchnięty został Dawid Borek, a na szóste Filip Zagórski.

Rewelacyjny na pierwszym okrążeniu Aleks Sówka nie poprawił już swojego czasu i zakończył kwalifikacje na siódmym miejscu, zostawiając za sobą Patryka Borka, Adrienn Vogel i Istvana Bernulę.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *