KIA Platinum CupWYŚCIGI

Debiutanci powalczą ze starą gwardią!

Dwóch debiutantów: 15-latek oraz kierowca z Węgier, pojawiło się na tegorocznej liście zgłoszeń KIA PLATINUM CUP, które rozpocznie się już w ostatni weekend kwietnia na Hungaroringu. Węgierska runda z pewnością ułatwi aklimatyzację w stawce Istvanovi Bernuli, który pierwszy raz zasiądzie za kierownicą wyścigowego Picanto na domowym torze. Alex Sówka nie zamierza poddawać się już na starcie i zapowiada walkę od początku sezonu. Max Sówka – brat bliźniak Alexa jest równie pozytywnie nastawiony do debiutu w Mistrzostwach Polski Kia Picanto. Max do wyścigowej rodziny KPC zamierza dołączyć w połowie sezonu.

 

– Szukałem serii, która oferuje starty w najbardziej wyrównanych samochodach, co pozwala na poprawę swoich umiejętności oraz sprawdzenie siebie jako kierowcy wyścigowego. Moim celem na ten rok jest poznanie samochodu najszybciej jak to możliwe i walka o podia. Mam nadzieję, że uda się też coś wygrać, zwłaszcza na torach, które znam – zapowiadał Bernula.

 

O kolejną mistrzowską koronę zamierza powalczyć Kamil Serafin, który był najlepszy w 2017 roku. W zeszłym sezonie został sklasyfikowany na piątym miejscu i nie ukrywa, że podczas tegorocznej rywalizacji wraz ze swoim zespołem chce pokazać się z jak najlepszej strony.

 

– Celem moim i mojego zespołu w tym sezonie jest wykonywanie naszej pracy najlepiej jak potrafimy. Chcemy skoncentrować się tylko na sobie i swoich zadaniach. Jeśli każdy da z siebie wszystko i zrealizujemy nasze założenia, na koniec sezonu na pewno będziemy zadowoleni. Cały czas mamy coś do osiągnięcia w KIA PLATINUM CUP i kolejny sezon daje nam czas, by lepiej przygotować się na następne wyzwania – mówił Serafin.

 

Najwyżej sklasyfikowanym kierowcą w sezonie 2018, który w tym roku weźmie udział w mistrzostwach Polski KIA Picanto będzie Dawid Borek, który zakończył rywalizację tuż za podium. Na starcie nie zabraknie również jego brata – Patryka, dla którego sezon 2018 był okazją do poznania świata motorsportu.

 

– Symulator i siłownia pomogły mi przetrwać zimę i dobrze przygotować się do zbliżającego się sezonu. Z pewnością nie chcę stać w miejscu, ponieważ konkurencja nie śpi. Cel może być tylko jeden i wydaje mi się, że każdy startujący myśli o tym samym: Chcę zostać mistrzem Polski! KIA PLATINUM CUP jest idealnym startem dla kierowców, którzy kończą swoją przygodę z kartingiem. Wielu szybkich kierowców jak Karol Urbaniak, Piotr Parys, czy Bartek Paziewski zaczynali swoje starty w Picanto, a teraz możemy śledzić ich sukcesy w mocniejszych autach. Ponadto bardzo konkurencyjna stawka wymaga jazdy na maksimum i ciekawi mnie jak będzie wyglądała klasyfikacja sezonu, gdy przekroczymy linię mety ostatniego wyścigu na torze w Monzy – komentował Dawid Borek.

– W tym sezonie muszę przezwyciężyć strach. To mój główny cel! Bratobójcza walka dodaje smaczku rywalizacji w KIA PLATINUM CUP. Dawid jest jednak lepszym kierowcą i za nim są bardzo intensywne przygotowania do sezonu, więc jeśli będę w stanie utrzymać jego tempo wyścigowe, to postaram się mu pomóc wywalczyć jak najlepsze wyniki. Jeśli będę miał okazję, pokażę jednak lwi pazur. W pierwszym sezonie startów nie dałem z siebie stu procent. Teraz w pełni chcę zaprezentować moje umiejętności – mówił Patryk Borek.

 

Tradycyjnie już za kierownicami wyścigowych Picanto będzie można oglądać bardzo młodych kierowców, dla których jest to pierwszy poważny krok do świata wyścigów. Obok 15-letniego Alexa Sówki w stawce pojawią się również najmłodsi w historii polskiego motorsportu mistrzowie Polski: Jakub Szablewski oraz Filip Zagórski i Nikodem Wierzbicki. Młodzi kierowcy nie ukrywają swoich aspiracji i nawet nie myślą o odpuszczaniu w walce ze starszymi kolegami.

 

– W każdym tegorocznym wyścigu chcę pojechać na maksimum moich możliwości, co powinno dać mi szansę na walkę o zwycięstwo, również w klasyfikacji sezonu. Jestem dobrze przygotowany. Całą zimę mocno przepracowaliśmy, więc efekty na pewno będzie można zobaczyć już na Hungarorignu – mówił najmłodszy w stawce Szablewski.

 

– W zeszłym roku miałem okazję bliżej poznać smak rywalizacji w KIA PLATINUM CUP, więc w tym sezonie będę chciał jeździć tak, by walczyć o jak najwyższe pozycje. Zapowiada się naprawdę ekscytująco i już nie mogę doczekać się startu na Hungarorignu. Mam nadzieję, że moje przygotowania pozwolą mi na zaprezentowanie stu procent moich umiejętności – zapowiadał Zagórski.

 

– Przed startem tegorocznego sezonu zaliczyłem sporo treningów na torze i poza nim, więc uważam, że jestem dobrze przygotowany i chcę powalczyć o czołową trójkę klasyfikacji rocznej. Jestem bardzo zadowolony z organizacji oraz atmosfery, jaka panuje w KIA PLATINUM CUP, więc naturalnym krokiem było pozostanie w tej serii na kolejny rok, by w przyszłości przesiąść się do mocniejszego auta. Ponadto poznałem wiele fantastycznych osób, co pokazuje, że przez motorsport można poznać super ludzi – chwalił serię Wierzbicki.

 

W tegorocznej stawce nie zabraknie także już dobrze znanych twarzy. O jak najlepszy wynik postara się z pewnością jedyna kobieta na liście zgłoszeń: Adrienn Vogel.

 

– Mam nadzieję, że lista nie jest jeszcze zamknięta i nie będę jedyną kobietą w stawce. Moim celem w tym roku jest walka o podium klasyfikacji sezonu. To nie będzie łatwe zadanie, ale nie poddam się i wierzę, że uda się to osiągnąć – zapowiadała Vogel.

Sezon KIA PLATINUM CUP 2019, który znalazł się pod patronatem FIA rozpocznie się już  w ostatni weekend kwietnia na Hungarorignu. Zawodnicy następnie przeniosą się na Red Bull Ring, skąd wrócą na domową rundę na Torze Poznań. Druga część sezonu będzie składać się z rywalizacji na Slovakiaringu, Autodromie Most i legendarnym Autodromo Nazionale di Monza.

 

Partnerem strategicznym Kia Motors Polska przy organizacji Mistrzostw Polski KIA PLATINUM CUP jest firma ORLEN OIL. Projekt wspomagają także Bank BNP Paribas i Kumho Tire.

 

Wszystkie informacje dotyczące mistrzostw Polski KIA PLATINUM CUP można znaleźć na facebookowym profilu: www.facebook.com/KIAPLATINUMCUP oraz na stronie internetowej www.kiaplatinumcup.pl. Ciekawe ujęcia zakulisowe oraz z wydarzeń wokół mistrzostw publikujemy na Instagramie: https://www.instagram.com/kiaplatinumcup. Wszelkie materiały video znajdują się na kanale YouTube: https://www.youtube.com/c/KIAPLATINUMCUP.

Tagi

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close