Lamborghini Super TrofeoWYŚCIGI

Karol Basz powalczy na holenderskiej Ziemi

Karol Basz powalczy na holenderskiej Ziemi

Karol Basz i Andrzej Lewandowski już w ten weekend powrócą na tor, aby walczyć o kolejne zwycięstwo w Lamborghini Super Trofeo Europe. Polska załoga wygrała już trzy z czterech tegorocznych wyścigów, a areną kolejnych będzie holenderski tor Zandvoort.

Nitka niderlandzkiego obiektu jest dobrze znana wszystkim sympatykom sportów motorowych. Rywalizowały tutaj takie serie jak DTM, WTCC czy do 1985 roku także Formuła 1. Królowa sportów motorowych ma powrócić do Holandii w tym sezonie, z czym wiązała się znacząca przebudowa obiektu oraz wymiana nawierzchni. Wszystko po to, aby dostosować tor do wymogów ultranowoczesnych, szybkich i niezwykle nisko zawieszonych samochodów wyścigowych.

Basz i Lewandowski są nie tylko urzędującymi czempionami pucharu Lamborghini, ale także jego obecnymi liderami, więc celem na nadchodzący weekend są kolejne zwycięstwa. Karol zresztą dobrze zna ten obiekt, więc rywale Polaków w klasie Pro-Am znowu nie będą mieli łatwego życia.

Weekend na Zandvoort zacznie się od piątkowych treningów, które zaplanowano na godzinę 11:30 i 15:40. W sobotę o 10:00 rozpoczną się kwalifikacje, zaś o 16:00 pierwszy wyścig. Druga odsłona zmagań w Holandii odbędzie się w niedzielę o godzinie 11:50. Transmisje z obu wyścigów będzie można śledzić na żywo w Internecie za pośrednictwem oficjalnego kanału Lamborghini Squadra Corse w serwisie YouTube.

Karol Basz

Po sukcesach na Paul Ricard nie było wiele czasu na odpoczynek i już w ten weekend wracamy na tor. Tym razem powalczymy na Zandvoort, na którym miałem okazję się ścigać, zagadką pozostaje jednak nowa nawierzchnia. Wcześniej tor był dość wyboisty i stawiał przed kierowcami wiele wyzwań. Z gładkim asfaltem pewnie będzie odrobinę łatwiej, ale ciasne zakręty na pewno nie pozwolą na choćby chwilę dekoncentracji. Generalnie mam dobre wspomnienia z tym torem i mam nadzieję, że razem z Andrzejem w ten weekend napiszemy kolejne!”


Strona internetowa Karola Basza

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *