WECWYŚCIGI

Inter Europol Competition zadowolone z debiutu w WEC!

Inter Europol Competition zadowolone z debiutu w WEC!

Zespół Inter Europol Competition jest niezmiernie zadowolony z wyniku pierwszego wyścigu w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. W 6-godzinnym wyścigu na Spa-Francorchamps, Oreca 07 LMP2 #34 zajęła 5. miejsce! Zespół przebył w tym tygodniu proces wielkiej nauki. Nowy samochód, nowe mistrzostwa i nowa zasada niskiego docisku. Ekipa zrobiła wszystko, aby wykonać świetną robotę z samochodem. Szczególnie udany był start Alexa Brundle’a, który awansował z 11. na piąte miejsce. Następnie przez resztę wyścigu #34 zawsze jechał między 5. a 8. miejscem.

Kuba Śmiechowski

„Jestem dumny z zespołu – popełniliśmy bardzo mało błędów w wyścigu i nie pakowaliśmy się w kłopoty. Moje stinty były trudne. Zaczynało się robić ślisko, gdy opony traciły przyczepność po krótkiej chwili. Myślę, że zaznaczyliśmy swoją obecność i czuję, że to duży krok naprzód dla zespołu.”

Alex Brundle

„Ogromne gratulacje dla zespołu za świetny występ w pierwszym wyścigu WEC. Samochód był wyjątkowo niezawodny, a wszystkie pitstopy przebiegły bez żadnych problemów. To jest dość niewiarygodne dla mniejszego zespołu i niesamowicie dodające otuchy. Oczywiście w polu niezawodności nie jest jeszcze idealnie. Jeśli chodzi o wydajność, wiemy, że nadal musimy pracować, aby ustawić samochód w optymalnym oknie. Dzisiaj chodziło o osiągnięcie wyniku. Przekroczyliśmy oczekiwania, co jest dobrą nagrodą za niesamowitą ciężką pracę zespołu.”

Renger van der Zande

„Przeszliśmy długą drogę od poniedziałku. Walczyliśmy z pewnymi problemami z samochodem. Ciężko pracowaliśmy nad ustawieniami i wszystko było nie tak, dopóki nie zaczęliśmy się ścigać. W zawodach zespół zaprezentował się bardzo dobrze. Nie popełniliśmy wielu błędów. Samochód ma potencjał do dużego rozwoju. Straciliśmy czas podczas dotankowań, ale ten problem nie powinien być szczególnie trudny do rozwiązania. Mamy dobre podstawy do rozwoju. Nie będzie mnie w Portimao, ale spotkamy się ponownie na Monzy, a później będziemy gotowi na Le Mans!”

Sascha Fassbender

„Nasz pierwszy weekend wyścigowy w WEC za nami. Musimy się wiele nauczyć, ale jesteśmy bardzo dumni z wyniku. Piąte miejsce to nagroda dla całego zespołu, który ciężko pracował przez ostatnie kilka miesięcy. Teraz ruszamy do przodu i nie możemy się doczekać startu w Portimao.”


Strona internetowa zespołu Inter Europol Competition
Więcej o WEC na Rallypl

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *