IMSAWYŚCIGI

Mieszany początek zespołu Kubicy w treningach przed Daytona 24h

Mieszany początek zespołu Kubicy w treningach przed Daytona 24h

High Class Racing, czyli zespół w którym Robert Kubica zasiądzie podczas wyścigu Daytona 24h (organizowany jest w ramach serii IMSA Weather Tech Sportscar Championship), zaliczył mieszany występ w pierwszych treningach. Nie można jednak z tego wyciągać daleko idących wniosków, ponieważ to tylko treningi a wszystkie zespoły testują i sprawdzają optymalne ustawienia oraz mają różne programy treningowe.

1 sesja

W pierwszym godzinnym treningu zespół zajął 2 miejsce w klasie LMP 2 dzięki bardzo dobremu wynikowi Ferdinanda Habsburga. Przejechał on okrążenie na torze Daytona w czasie 1.38,296. Następnie oddał on kierownicę swojemu mniej doświadczonemu koledze z zespołu, czyli Andersowi Fjorback. Przejechali oni łącznie 32 okrążenia w pierwszej sesji. Pierwsze miejsce w klasie zajęła ekipa nr. 52 Mathiasen Motorsports.

Wybrane dla Ciebie

2 sesja

Drugi trening, który trwał już dwie godziny, nie był aż tak udany dla zespołu. W tym treningu za sterami samochodu zasiedli Dennis Andersen, Robert Kubica i Ferdinand Habsburg. Najszybszy z nich okazał się być nasz rodak, który pojechał okrążenie w czasie 1.40,350 co dało ostatecznie 8 miejsce w klasie LMP 2 na 10 samochodów. Kierowcy zrobili łącznie 30 okrążeń bez większych przygód. Pierwsze miejsce w tej sesji przypadło znanej ekipie Racing Team Nederland, w której jedzi m.in. Giedo van der Garde.

Ciężko wyciągać wnioski po pierwszych treningach tym bardziej, że w samym wyścigu najważniejsze będzie dojechanie do mety bez żadnych awarii technicznych w samochodzie co jest bardzo częstym zjawiskiem w 24 godzinnych wyścigach (chociażby zeszłoroczny występ Inter Europol Competition w LeMans 24h).

Program na sobotę

Kolejne treningi odbędą się dzisiaj popołudniu oraz w nocy:

  • 3 sesja treningowa – 16.30 czasu polskiego
  • 4 sesja treningowa – niedziela 1.00 czasu polskiego

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *