WYŚCIGI

Hyundai Veloster N ETCR

Nowa era samochodów elektrycznych zbliża się wielkimi krokami do wyścigowych bram. Hyundai jako drugi producent zaprezentował swój projekt.

Program będzie dostarczał niezbędnych informacji między innymi dla naszego projektu w WRC

Na wrześniowych targach motoryzacyjnych we Frankfurcie zespół Hundai Motorsport zaprezentował nową wyscigową broń.

Samochód oparty na drogowym modelu Veloster N, został zaprojektowany specjalnie na nowe mistrzostwa samochodów turystycznych, które zadebiutują w przyszłym roku. Producent zapowiada nową ekscytującą erę dla Hyundai Motorsport, w której wyścigi elektryczne staną się jednym filarów firmy.

Pojazd wykorzystuje doświadczenie Hyundai Motorsport w wyścigach samochodów turystycznych i podąża za sukcesem konstrukcji i30 N TCR i Veloster N TCR. Opracowanie projektu ETCR odzwierciedla szerszą strategię Hyundai’a dotyczącą rozwoju elektrycznych samochodów drogowych, a także podkreśla wysokie możliwości Hyundai Motorsport.

Zaprojektowany i zbudowany w głównej  siedzibie firmy w Alzenau, Veloster N ETCR jest w pełni elektryczny i z silnikiem zamontowanym po środku napędza tylną oś.

Prace projektowe rozpoczęły się w listopadzie 2018 r., a pierwszy test prototypu ukończono w sierpniu 2019 r. Pełny program testów rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu, wspierany przez wyszkolonych i doświadczonych inżynierów Hyundai Motorsport.

Projekt zostanie zintegrowany wraz z ciągłymi zobowiązaniami firmy jako producenta w ramach Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC), a także i20 R5, i30 N TCR i Veloster N TCR. W ramach roli Hyundai Motorsport jako centrum rozwoju samochodów wszystkie wnioski z Veloster N ETCR zostaną udostępnione globalnej placówce badawczo-rozwojowej Hyundai w Namyang w Korei Południowej.

„Dziś przeżyliśmy kolejny wyjątkowy moment w historii Hyundai Motorsport. Z dumą przedstawiamy Hyundai Veloster N ETCR, nasz pierwszy elektryczny samochód wyścigowy, zaprojektowany specjalnie dla przepisów ETCR. Od pewnego czasu przygotowaliśmy się i cieszymy się, że możemy otworzyć ten ekscytujący nowy rozdział dla naszej firmy. Przez nasz odnoszący sukcesy dział Customer Racing spędziliśmy wiele lat doskonaląc nasze umiejętności w wyścigach samochodów turystycznych, co zaowocowało dwoma pakietami mogącymi konkurować o mistrzostwo na całym świecie. ETCR jest naturalnym kolejnym krokiem w naszej podróży i doskonale wpisuje się w globalną strategię Hyundai dotyczącą produkcji pojazdów elektrycznych. Mamy szczegółowy program testów Veloster N ETCR, wspierany przez w pełni przeszkolony i doświadczony zespół inżynierów w Hyundai Motorsport; nie możemy się doczekać, aby zobaczyć samochód w akcji po raz pierwszy. Veloster N ETCR będzie idealnym dodatkiem do naszego stałego zaangażowania w WRC i Customer Racing poprzez i20 R5, i30 N TCR i Veloster N TCR.

Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close