WYŚCIGI

Gosia Rdest powraca do pucharu Alpine

Gosia Rdest powraca do pucharu Alpine

Powoli klarują się plany na sezon 2021 Gosi Rdest. Najszybsza Polka w wyścigach samochodowych ponownie będzie startować w Alpine Europa Cup.
Sezon 2021 będzie czwartym w historii monomarkowego pucharu Alpine. Marka ta od tego roku zwiększa swoją obecność w świecie motorsportu pojawiając się między innymi w Formule 1. Przekłada się to także na zwiększoną pulę nagród – mistrz może liczyć na spory zastrzyk gotówki przeznaczony na dalsze starty w pucharze lub rywalizację za kierownicą Alpine A110 GT4.

Kalendarz Alpine Europa Cup składać będzie z sześciu rund. Kierowcy wystartują łącznie w 12 wyścigach na torach Francji, Belgii, Hiszpanii i Portugalii. Po raz pierwszy Gosię Rdest zobaczymy w pucharowym Alpine w weekend wielkanocny na torze Nogaro. Kolejne rundy odbędą się na Magny-Cours, Spa, Circuit de Barcelona-Catalunya, Paul Ricard i Portimao. W tym sezonie Gosia wystąpi w zespole Chazel.
Team Chazel to utytułowana marka znana z zarówno francuskich jak i europejskich torów oraz odcinków specjalnych. Od 1994 roku zajmują się przygotowaniem i obsługą samochodów rajdowych oraz wyścigowych na najwyższym poziomie. W zeszłym roku, taką właśnie Alpine – A110, wywalczyli pierwsze miejsce w Francuskich Mistrzostwach Wyścigów Wytrzymałościowych na torze Magny Cours.

Wybrane dla Ciebie

Gosia Rdest

„Bardzo się cieszę, że powracam do Alpine Europa Cup. Ubiegły rok poświęciłam głównie na naukę auta oraz nowych dla mnie torów i z biegiem czasu szło mi coraz lepiej, czego dowodem jest seria szóstych pozycji w ostatnich 5 wyścigach. Teraz jestem w pełni gotowa na walkę o czołowe pozycje i liczę, że będziecie trzymać mocno za mnie kciuki.”

W planach Żyrardowianki na sezon 2021 pozostają starty w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, jednak decyzja w jakim zakresie oraz jakim autem to nastąpi nie została jeszcze podjęta.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *