WYŚCIGI

Gościnny start Rdest w Alpine Europe Cup

Sezon 2019 dla Gosi Rdest to plejada nowych doświadczeń i wyzwań. Inauguracyjny 24-godzinny wyścig w Dubaju, wyścigi Formułą 3 w W Series, pierwszy start w GT3. Październik nie zwolnił tempa zawodniczki – już w najbliższy weekend Polka zaprezentuje się na torze Paul Ricard, gdzie weźmie udział w pucharze Alpine Europe Cup.

Bardzo cieszę się z możliwości startu w pucharze Alipne Europe Cup. Z samochodem GT4 miałam już do czynienia. Startowałam w zeszłym roku w GT4 European Series za kierownicą Audi R8 LMS GT4. Ogromnie się cieszę, że dostałam szansę od mojego partnera Bahco, pojadę samochodem w ich barwach. Tor jest dla mnie zupełnie nowy, na pewno dam z siebie wszystko. Mamy troszkę mało jeżdżenia bo jedynie dwie sesje treningowe, a następnie od razu kwalifikacje. – mówi Gosia Rdest dzień przed spróbowaniem swoich sił na torze.

Reaktywowana w ubiegłym sezonie seria Alpine Europ Cup po 30 latach skupiła na sobie nie tylko uwagę fanów motorsportu. Po pierwszym sezonie 2018 zakończonym sukcesem, opracowany przez zespół Signatech program zawodów monomarkowych na ten rok wzbudził duże zainteresowanie wśród zawodników. 

Godzinowy harmonogram weekendu wyścigowego:

Piątek 11 października

19:20-19:40 – kwalifikacje 1

Sobota, 12 października

9:50-10:10 – kwalifikacje 2

19:45-20:15 – wyścig 1

Niedziela, 13 października

10:40-11:10 – wyścig 2

Gosię wspierają: Ravenol, Bilstein, Bahco, Epos, DeWalt, A/B/C, Emka S. A., Olimp Sport Nutrition, SkyDental

Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close