Formuła EWYŚCIGI

Mocny początek Porsche podczas weekendu w Ad-Dirijja

Mocne drugie miejsce fabrycznego kierowcy Porsche André Lotterera (Niemcy) w piątkowym wyścigu E-Prix Ad-Dirijja – otwierającej sezon rundzie Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2019/2020 – oraz cenne doświadczenie zdobyte w drugim wyścigu były dla Porsche, ogólnie rzecz biorąc, zachęcającym debiutem w serii wyścigów elektrycznych bolidów. „Jesteśmy na równi z liderami, trzymamy tempo. Mamy na czym budować swoją siłę” – powiedział Michael Steiner, członek zarządu Porsche AG ds. badań i rozwoju.

W piątkowym wyścigu na liczącym 2494 m długości torze nieopodal Rijadu, stolicy Arabii Saudyjskiej, André Lotterer zajął drugie miejsce. Sobotnią rywalizację ukończył na szóstej pozycji, dojeżdżając do mety niewiele ponad 3 s za zwycięzcą, Alexandrem Simsem (Niemcy, BMW). Później fabryczny kierowca Porsche otrzymał jednak karę przejazdu aleją serwisową za wyprzedzanie na początku fazy samochodu bezpieczeństwa. Lotterer nie zauważył żółtych flag, gdy mijał inny bolid, borykający się z problemami technicznymi. Wyścig rozpoczynał z 10. pozycji, a ostatecznie został zdegradowany do 14. miejsca. Neel Jani (Szwajcaria), kolega Lotterera z fabrycznej ekipy, awansował o pięć „oczek” – startował z 18. pozycji, a na mecie był 13.

W ramach głosowania Fanboost fani Formuły E dwukrotnie zakwalifikowali André Lotterera do pierwszej piątki ulubionych zawodników. W każdym wyścigu zapewniło mu to dodatkowe 100 kJ dodatkowej energii. Po ukończeniu dwóch z 14 wyścigów Lotterer zajmuje 6. miejsce w tabeli kierowców – ma 18 punktów. W klasyfikacji zespołowej ekipa Formuły E TAG Heuer Porsche również zajmuje 6. lokatę. Trzeci wyścig tego sezonu odbędzie się 18 stycznia 2020 r. w Santiago de Chile.

Wypowiedzi po E-Prix Ad-Dirijja
Amiel Lindesay (dyrektor operacyjny Formuły E): „To kolejny dobry wyścig po naszym piątkowym sukcesie. André znowu awansował o kilka miejsc, przesuwając się w górę stawki. I chociaż tym razem nie udało nam się zdobyć żadnych punktów, dla ekipy Formuły E TAG Heuer Porsche to był pozytywny weekend. Zebraliśmy cenne informacje, a teraz musimy odrobić pracę domową. Cieszę się z wysiłków całego zespołu. Wyniki napawają nas pewnością przed kolejnymi wyścigami tego sezonu”.

Neel Jani (Porsche 99X Electric nr 18): „Drugi wyścig okazał się sporym wyzwaniem, ale nasze tempo było lepsze niż w piątek i dla mnie osobiście był to duży krok naprzód. Wszyscy zdobyliśmy tu mnóstwo doświadczenia. Teraz musimy dalej ciężko pracować i zadbać, by odnieść z tego korzyści w nadchodzących wyścigach”.

André Lotterer (Porsche 99X Electric nr 36): „Ogólnie to świetny początek sezonu – w piątek zajęliśmy drugie miejsce. Moglibyśmy zdobyć kolejne 8 punktów, gdybyśmy skończyli dziś na 6. miejscu. Niestety po zakończeniu wyścigu zostałem zdegradowany. Właśnie wyprzedzałem Pascala Wehrleina, gdy na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa. To był naprawdę pechowy zbieg okoliczności”.

Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close