Formuła EWYŚCIGI

Kolejna runda Formuły E niemal domowa dla Audi

Kolejna runda Formuły E niemal domowa dla Audi

Formuła E, dwoma wyścigami w Meksyku, już w najbliższy weekend – 19 i 20 czerwca, rozpocznie drugą połowę sezonu. Dla Audi Sport ABT Schaeffler wyścigi na torze w Puebla będą występem, w którym kierowcy teamu poczują się niemal jak w domu: W odległości niespełna godziny jazdy samochodem od toru znajduje się bowiem najmłodsza fabryka Grupy Audi, a w niej zatrudnionych jest 5000 pracowników,  z których wielu jest entuzjastycznie nastawionych do Formuły E.

Lucas Di Grassi

„Zainteresowanie i entuzjazm dla Formuły E są w Meksyku ogromne. Miło było zobaczyć tych wszystkich, którzy emocjonalnie kibicują naszemu zespołowi. Zawsze czuliśmy się tam bardzo mile widziani.”

Wybrane dla Ciebie

Ten zawodnik Audi Sport ABT Schaeffler przed ostatnim występem tutaj w lutym 2020 roku, spędził dzień odwiedzając fabrykę w San José Chiapa, spotykając wielu pracowników, rozdając autografy i udzielając wywiadów. Po pięciu rundach na Autódromo Hermanos Rodríguez w sercu Mexico City w latach wcześniejszych, w tym roku to Puebla jest po raz pierwszy miejscem zmagań Formuły E.

Formuła E gości w Meksyku co roku począwszy od drugiego sezonu i żaden inny zespół nie odniósł tam dotychczas większych sukcesów niż Audi Sport ABT Schaeffler. Team wygrywał w Meksyku w sezonach trzecim, czwartym i piątym. Pierwsze w historii Formuły E zwycięstwo Daniela Abta w 2018 roku i prawdopodobnie najbardziej dramatyczny finisz w dotychczasowej historii Formuły E, pozostają niezapomniane: w roku 2019 Lucas di Grassi na ostatnich metrach przed metą wyprzedził prowadzącego od dłuższego czasu Pascala Wehrleina i triumfował po taktycznym majstersztyku.

Patronite

W tym roku karty będą rozdane na nowo: miejscem ósmego i dziewiątego wyścigu sezonu jest krótki tor o długości 2 km 982 m – Autódromo Miguel E. Abed. Ani Lucas di Grassi, ani jego kolega z zespołu René Rast, nie brali wcześniej udziału w żadnym wyścigu w Puebla, więc przed rozpoczęciem drugiej połowy sezonu pozostały im tylko przygotowania w symulatorze.

René Rast

„Puebla to dla mnie zupełnie nowe terytorium. Tym ważniejsze jest zatem, by przyjechać tam tak doskonale przygotowanym, jak to tylko możliwe i byśmy mogli w praktyce skupić się na kwalifikacjach i na samym wyścigu. Znam nasze mocne strony, ale by stanąć na podium czy nawet powalczyć o zwycięstwo, potrzebujemy pozycji wyjściowych w pierwszej piątce. To musi być nasz cel w Meksyku i we wszystkich nadchodzących wyścigach.”

W Puebla odbędą się dwa wyścigi – podobnie będzie również w kolejnych rundach: w Nowym Jorku, w Londynie i w Berlinie. Start, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, zaplanowano na godzinę 16:00 czasu lokalnego (11:00 CEST). Na trybuny w Meksyku, choć nadal w zmniejszonej liczbie, by spełnić wszystkie przepisy dotyczące dystansu społecznego, powrócą kibice. Wszystkich nadawców zmagań na meksykańskim torze, wraz z godzinami transmisji, można znaleźć na stronie www.fiaformulae.com.

W zakładzie Audi w San José Chiapa, którego powierzchnia wynosi 460 hektarów, 5200 zatrudnionych produkuje model Audi Q5 we wszystkich jego wariantach i na wszystkie światowe rynki. Otwarty w 2016 roku zakład charakteryzuje się ekologicznie, społecznie i ekonomicznie zrównoważonym rozwojem oraz aktywnie kształtuje przyszłość regionu. Od roku 2020 zakład pokrywa 100 procent swojego całkowitego zapotrzebowania na energię elektryczną do produkcji z odnawialnych źródeł energii. Jest to kolejny krok na drodze do produkcji wolnej od CO2, która w Audi ma stać się rzeczywistością do 2025 roku.

Zespoły napędzane konstrukcją Audi

Obok fabrycznego teamu Audi Sport ABT Schaeffler, o punkty w Meksyku powalczy też zespół kliencki Envision Virgin Racing, również jeżdżący bolidami Audi e-tron FE07. W tym sezonie w tym brytyjskim zespole jeżdżą Nick Cassidy i Robin Frijns. Envision Virgin Racing, podobnie jak Audi Sport ABT Schaeffler, jest członkiem rodziny Formuły E od pierwszego wyścigu w 2014 roku. Dzięki zdobyciu drugiego miejsca w Diriyah i również drugiego ostatnio w Monako, Robin Frijns przed ósmym wyścigiem prowadzi w klasyfikacji generalnej kierowców.


Audi Sport
Formuła E na Rallypl

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close