Formuła EWYŚCIGI

Brak szczęścia Porsche w Chile

Po udanym występie z miejscem na podium na początku sezonu w Ad-Dirijja (Arabia Saudyjska) zespół Formuły E TAG Heuer Porsche nie zdołał wywalczyć kolejnej wysokiej lokaty w trzecim wyścigu Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2019/2020 w Santiago (Chile). Neel Jani był zmuszony do wycofania się z rywalizacji po zaledwie kilku okrążeniach pokonanych swoim Porsche 99X Electric #18. André Lotterer za kierownicą Porsche 99X Electric #36 przekroczył linię mety w E-Prix Santiago na 22. miejscu, ale później został zdyskwalifikowany za przekroczenie maksymalnej dozwolonej ilości energii. Zwycięstwo przypadło Maximilianowi Güntherowi (BMW i Andretti Motorsport), który wyprzedził António Félixa da Costę (DS Techeetah) i Mitcha Evansa (Jaguar Racing).

Tuż po wystartowaniu z 12. miejsca, na pierwszym okrążeniu, Neel Jani nie z własnej winy uczestniczył w wypadku – i z tego powodu musiał udać się do boksów. Później mógł co prawda powrócić na uliczny tor o długości 2287 m, ale uszkodzenia samochodu były na tyle rozległe, że kontynuowanie rywalizacji okazało się niemożliwe. Lotterer zajął 14. miejsce w kwalifikacjach, a w czasie wyścigu również brał udział w incydencie i musiał odbyć postój celem naprawy bolidu. Udało mu się jednak wrócić na tor i „nakręcić” trochę cennych kilometrów.

Wybrane dla Ciebie

W tabeli kierowców André Lotterer zajmuje obecnie 9. miejsce, a Neel Jani – 23. Po trzech wyścigach zespół Formuły E TAG Heuer Porsche jest na 9. pozycji w klasyfikacji zespołów. Czwarty wyścig Mistrzostw Świata Formuły ABB FIA 2019/2020 odbędzie się 15 lutego 2020 r. w Meksyku.

Patronite

Reakcje po E-Prix Santiago
Amiel Lindesay (szef operacyjny Formuły E): 

„To był jeden z tych trudnych wyścigów Formuły E, z kilkoma incydentami. Niestety, w fazie otwarcia jeden z naszych samochodów został uszkodzony na tyle poważnie, że musieliśmy go wycofać. Dzięki świetnej pracy naszych mechaników André mógł ponownie dołączyć do wyścigu. To był dla nas pechowy dzień, jednak takie chwile są częścią motorsportu. Mimo wyniku istnieją pewne pozytywne aspekty – tempa nam nie brakowało. W Meksyku ponownie przystąpimy do ataku”.

Neel Jani (Porsche 99X Electric nr 18): „Z pewnością mieliśmy potencjał, aby zdobyć kilka punktów. Jednak skręcając pod koniec pierwszego okrążenia, zostałem uderzony przez inny samochód i wpadłem na kolejny, jadący obok mnie. Efekt – uszkodzone przednie zawieszenie mojego bolidu. Teraz patrzymy w przyszłość. Jeśli będziemy sumiennie pracować przed następnym wyścigiem, mamy duże szanse, by znów osiągnąć konkurencyjność. Mimo wyniku jestem pozytywnie nastawiony. Do Super Pole zabrakło mi tylko 0,15 sekundy. Na tym wszystkim chcemy bazować w Meksyku”.

André Lotterer (Porsche 99X Electric nr 36): „Niestety, po naszych kolizjach wyścig zakończył się przedwcześnie, zarówno dla mnie, jak i dla Neela. Szkoda, ale czasami to część Formuły E. Rozpoczęcie wyścigu z 14. miejsca oznacza, że w środku stawki może być nieco chaotycznie. Ważne, że byliśmy w stanie naprawić samochód i wrócić na tor. To pozwoliło nam pokonać kolejne kilometry, pomagając nam zrobić kolejny krok w następnym wyścigu”.

Więcej informacji na tematu projektu Formuły E pojawi się na kanale zespołu Formuły E TAG Heuer Porsche Twitter – @PorscheFormulaE.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *