WYŚCIGI

Fernando Alonso wystartuje w Indianapolis 500 w zespole Mclarena

Fernando Alonso wystartuje w Indianapolis 500 w zespole Mclarena

W sobotę zespół Mclarena potwierdził udział Fernando Alonso w wyścigu Indianapolis 500, który odbędzie się 26 maja 2019 roku. Hiszpański kierowca wystąpi w tym wyścigu w barwach zespołu Mclarena.

Przypomnijmy ze dla Fernando Alonso, nie będzie to debiut w tym prestiżowym wyścigu, w sezonie 2017 Hiszpański kierowca wziął już udział w wyścigu Indy 500, jednak przez problemy ze swoim bolidem musiał wycofać się z dalszej rywalizacji przez co nie mógł ukończyć wyścigu.

Wybrane dla Ciebie

Patronite

‘’Nie od dziś wiadomo, że moim planem jest zdobycie potrójnej korony. Start w Indy 500 w sezonie 2017 był dla mnie bardzo dużym i niesamowitym doświadczeniem. Niestety przez awarie mojego bolidu nie było dane dojechać mi do mety, lecz w głębi duszy obiecałem sobie, że wrócę tu najszybciej jak się to będzie dało i postaram się wygrać ten prestiżowy wyścig. Bardzo cieszę się, że powrócę do tego wyścigu wraz z moim obecnym zespołem Mclarena. Indy 500 jest bardzo ciężkim wyścigiem, lecz wierze, że wraz moją ekipą odegramy kluczową rolę podczas tego wyścigu’’ – powiedział Fernando Alonso kierowca zespołu Mclaren.

Wybrane dla Ciebie