WYŚCIGI

Cztery egzemplarze Audi RS 3 LMS w FIA WTCR

Audi Sport customer racing, z silnym kwartetem kierowców wkracza w drugi sezon światowego pucharu w wyścigach samochodów turystycznych WTCR – FIA World Touring Car Cup. Zawodnicy Audi Sport Gordon Shedden, Jean-Karl Vernay i Frédéric Vervisch ponownie zasiądą za sterami Audi RS 3 LMS, by startować w serii wyścigowej TCR. Do tego silnego składu dołączy nowy kierowca czterech pierścieni, Niels Langeveld.

– Zadecydowaliśmy, że ten uzdolniony kierowca jeżdżący dotychczas w zespołach zewnętrznych, dołączy do załogi Audi Sport” – mówi Chris Reinke, szef Audi Sport customer racing.

– Niels Langeveld zrobił na nas świetne wrażenie swoimi występami w niemieckiej serii wyścigów ADAC TCR na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

Trzydziestoletni Holender zakończył sezon 2017 na piątym miejscu tej serii. W ubiegłym sezonie włączył się do współzawodnictwa z własnym team’em Racing One. Przez cały sezon kilka razy prowadził na punkty, zaliczył dwie wygrane wyścigu i zakończył zmagania na trzecim miejscu stawki składającej się z 28 kierowców. Jego trzecie miejsce było jednocześnie najlepszą pozycją kierowcy Audi RS 3 LMS. W roku 2016 wygrał puchar Seat Leon Eurocup rozgrywany w ramach Grupy Volkswagen. Langeveld, obok Frédérica Vervischa, jeździć będzie w barwach Comtoyou Team Audi Sport. W ubiegłym roku Vervisch siedem razy stawał na podium serii FIA WTCR, w tym na jego najwyższym stopniu w finale sezonu w Macau.

W styczniu tego roku, za kierownicą Audi R8 LMS wygrał 24-godzinny wyścig w Dubaju. Skład zespołu Leopard Racing Team Audi Sport pozostaje bez zmian. 39-letni Szkot Gordon Shedden, który w barwach Audi Sport zadebiutował w roku ubiegłym, w ostatnim sezonie mógł pochwalić się zdobyciem pole position, jednym zwycięstwem i jednym miejscem trzecim. Jego kolegą w teamie będzie Francuz Jean-Karl Vernay. Ten profesjonalny zawodnik wyścigowy w ubiegłym sezonie FIA WTCR dwa razy zdobył pole position i zwyciężył w czterech wyścigach. Sezon zakończył na pozycji piątej, będąc najlepszym z kierowców Audi. Za kierownicą Audi RS 3 LMS, w serii TCR Benelux w ubiegłym roku zdobył też szóste w swej karierze mistrzostwo, a w TCR Europe zajął miejsce drugie.