GTPRASOWEWYŚCIGI

Broniszewski będzie bronił zwycięstwa w Abu Zabi

Michał Broniszewski powróci w połowie grudnia na tor Yas Marina w Abu Zhabi, aby walczyć o czwarte z rzędu zwycięstwo w prestiżowym wyścigu Gulf 12 Hours.

Podobnie jak w ubiegłych latach, Polak pojedzie samochodem Ferrari 488 GT3 szwajcarskiego zespołu Kessel Racing, a jego zmiennikami będą dwaj znakomici włoscy fabryczni kierowcy zespołu Ferrari w Długodystansowych Mistrzostwach Świata – Alessandro Pier Guidi, aktualnie trzeci w punktacji oraz Davide Rigon, zajmujący dziewiątą pozycję.

Wraz z zespołem Kessel Racing wygraliśmy trzy poprzednie edycje wyścigu Gulf 12 Hours. Można więc powiedzieć, że ten wyścig to nasza specjalność – powiedział Michał Broniszewski. Mam wiele miłych wspomnień z toru Yas Marina, bo także we wcześniejszych edycjach odnosiłem tu sukcesy i stawałem na podium. Biorąc pod uwagę te wyniki, zarówno nasz zespół oraz Ferrari i tym razem liczą na zwycięstwo. Czeka nas wyjątkowo trudne zadanie, ponieważ rywale będą wyjątkowo mocni. Audi wystartuje nowym samochodem w specyfikacji 2019, podobnie jak Aston Martin, który wystawi trzy egzemplarze nowego Vantage GT3. Regulamin premiuje nowe samochody poprzez tak zwany „Balance of Performance. Do wyścigu pozostało jeszcze trochę czasu, a nasi inżynierowie pracują w pocie czoła, aby samochody Ferrari były jak najszybsze i mogły skutecznie walczyć o zwycięstwo na wyspie Yas – dodał Polak.

Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Podobne

Close