PRASOWEWYŚCIGI

Basz dołącza do JP Motorsport!

Basz dołącza do JP Motorsport!

W sezonie 2021 Karol Basz zasili skład zespołu JP Motorsport i zaliczy starty w wytrzymałościowych wyścigach serii GT World Challenge Europe powered by AWS.

Głównymi kierowcami utworzonej niespełna 12 miesięcy temu ekipy są Patryk Krupiński i były kierowca Formuły 1 – Christian Klien. Polsko-austriacki duet wywalczył w ubiegłym roku wicemistrzostwo w serii GT Open. W tym sezonie ekipa planuje starty w GTWC, a jej trzecim kierowcą będzie Karol Basz. Krakowianin, po zeszłorocznym mistrzostwie w Lamborghini Super Trofeo Europe, przesiądzie się do mocniejszego i szybszego samochodu klasy GT3.

Pierwszym tegorocznym występem zespołu w GT World Challenge Europe powered by AWS będzie wyścig na torze Paul Ricard, który zostanie rozegrany na dystansie 1000 kilometrów. Francuska impreza planowana jest na weekend 28-30 maja. Wcześniej Karol będzie miał okazję przetestować Mercedesa AMG-GT3 w trakcie testów, które odbędą się jeszcze w lutym.

Karol Basz JP Motorsport
Biuro prasowe Karola Basza

 Christian Klien

„Planujemy kolejne starty w GTWC, aby zarówno zespół, jak i kierowcy zdobyli kolejne doświadczenia czołowej serii GT3. W wyścigach wytrzymałościowych ważna jest praca zespołowa, szybcy mechanicy podczas pit stopów oraz inżynierowie, którzy potrafią rozgryźć strategię i dostosować ją do zmieniającej się sytuacji. Kierowcy cały czas muszą jechać na maksimum swoich możliwości, bo obecnie wyścigi wytrzymałościowe są równie intensywne co te sprinterskie. Z niecierpliwością czekam na pracę z Patrykiem i Karolem oraz wsparcie ich swoim doświadczeniem.”

 Karol Basz

„Bardzo się cieszę z nawiązania współpracy z JP Motorsport i już nie mogę doczekać się pierwszego wyścigu. Przejście do GT3 jest naturalnym krokiem po sukcesach w Lamborghini Super Trofeo Europe, a dzięki współpracy z Christianem, który ma na koncie starty w Red Bull Racing i sporo sukcesów w wyścigach wytrzymałościowych, szybko powinienem nabrać tempa. Do pierwszego startu zostało sporo czasu, jednak ja już zabieram się za przygotowania i mam nadzieję na owocną współpracę z zespołem.”

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w RallyPL. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu RallyPL. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także
Close