Audi Sport Seyfarth R8 LMS CupWYŚCIGI

Wyścigowa feta na oczach 300 000 kibiców

Zaledwie dwa tygodnie po zakończonej rundzie Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup na torze Misano, zawodnicy przeniosą się w najbliższy weekend na obiekt Nurburgring. Jędrzej Szcześniak przyjedzie na niemiecki tor zajmując bardzo wysoką 5. pozycję w klasyfikacji generalnej sezonu.

Trzecia runda sezonu 2019 została zaplanowana na torze w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat – kultowym Nurburgringu. Niemiecki obiekt w znanym dziś wszystkim kibicom sportów motorowych kształcie został otwarty w 1985 roku, jednak w tej okolicy wyścigi miały miejsce już od lat 20. poprzedniego stulecia.

Wszystko za sprawą ponad 20-kilometrowej nitki Nordschleife, która biegnie wokół średniowiecznego zamku i miejscowości Nurburg położonej w malowniczych górach Eifel. Zielone Piekło – jak sam nazwał tę trasę Sir Jackie Stewart, jest jedną z największych atrakcji na Nurburgringu.

Jędrzej Szcześniak i cała stawka Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup będą ścigać się na nowej, krótszej wersji toru. Aż do roku 1993 zawodnicy rywalizujący w DTM prowadzili walkę koło w koło na elektryzującej Północnej Pętli, jednak w celu ułatwienia kibicom dostępu do obserwowania większej ilości akcji, zawody przeniesiono na unowocześnioną nitkę używaną również (w nieco innej konfiguracji) w Formule 1.

Harmonogram 3. rundy na Nurburgring:

Czwartek, 20 czerwca 
08:15 – 08:45  1. sesja treningowa
09:15 – 09:45 2. sesja treningowa
10:35 – 11:05 1. sesja kwalifikacyjna

Piątek, 21 czerwca
08:05 – 08:35 2. sesja kwalifikacyjna
14:00 – 14:30 1. wyścig

Sobota, 22 czerwca
08:25 – 08:55 2. wyścig

Jędrzej Szcześniak: 

W nadchodzący weekend na Nurburgringu szykuje się wielkie święto. Oprócz wyścigów FIA WTCR, czy naszego Audi Sport R8 LMS Cup, mamy dodatkowo 24-godzinny wyścig na północnej pętli, słynnym Nordschleife. Organizatorzy przewidują, że na tor przyjedzie ponad 300 000 kibiców, więc to zdecydowanie najlepszy wynik w całym kalendarzu. Szykuje się ogromna feta motorsportowa. Bardzo się cieszę na kolejny start. Tor Nurburgring jest bardzo trudny, o zmiennie wyprofilowanych zakrętach. Liczę na to, że ustrzegę się niepotrzebnych błędów i uda mi się pojechać zgodnie z planem, który obraliśmy w zespole. Dwa poprzednie weekendy wyścigowe obfitowały w walkę koło w koło, co pozwoliło mi nabrać wyścigowej agresji i zwiększyć pewność siebie. To będzie pomocne, szczególnie na pierwszym prawym nawrocie po prostej startowej, gdzie można bardzo dużo zyskać, ale też bardzo dużo stracić. 

Tagi

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close