Audi Sport Seyfarth R8 LMS CupWYŚCIGI

Szcześniak awansuje na fotel wicelidera cyklu Audi Sport R8 LMS Cup

W drugi czerwcowy weekend na włoskim torze Misano Jędrzej Szcześniak i reszta stawki przystąpili do drugiej rundy sezonu 2019 Audi Sport R8 LMS Cup. Reprezentant Daftracing ponownie zasiadł za kierownicą pucharowego Audi R8 LMS GT4, mijając linię mety w sobotnim i niedzielnym wyścigu odpowiednio na 4. i 6. miejscu. Dzięki równej jeździe i wynikach w ścisłej czołówce nasz kierowca awansował na świetne 2. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Piątek na torze Marco Simoncellego upłynął pod znakiem treningów. Jędrzej utrzymywał równe tempo, jednak najbardziej cieszyło wykonanie założonego planu. Oba treningi przejechaliśmy na tych samych oponach, więc Jędrzej musiał sporo walczyć z niską przyczepnością. Spora powtarzalność i dobre czasy okrążeń napawały jednak optymizmem.

W sobotę sesja kwalifikacyjna do 1. wyścigu rozpoczęła się tuż po 9:00, a na pucharowym Audi R8 LMS GT4 Jędrzeja Szcześniaka w końcu pojawił się świeży komplet opon. Kierowca zespołu Daftracing po zaciętej walce zakończył czasówkę na 6. miejscu. Różnice między poszczególnymi zawodnikami były minimalne, a start z 3. linii dawał nadzieje na bardzo interesującą rywalizację.

Do stawki Audi Sport R8 LMS Cup w miniony weekend dołączyło dwóch bardzo szybkich, profesjonalnych zawodników, co spowodowało pewne przetasowania w czasówce. Mimo to, Jędrzej był zadowolony ze swojego tempa, które pozwoliło mu na ustawienie swojego Audi R8 LMS GT4 za najszybszym z Polaków, Robinem Rogalskim.

Sobotnia rywalizacja rozpoczęła się punktualnie o godzinie 15:15. Już pierwszy zakręt pokazał, że nikt z rywali nie będzie odpuszczał. Jędrzej walczył z trzema innymi zawodnikami koło w koło, co zwiastowało ogromne emocje. Ostatecznie kierowca Daftracing finiszował na 4. miejscu, co oznaczało awans o 2. oczka względem układu na starcie. W pewnym momencie nasz zawodnik podróżował zaledwie sekundę za trzecim zawodnikiem, jednak atak wiązał się ze sporym ryzykiem, którego pod sam koniec trudnej i zaciętej rywalizacji Jędrzej postanowił nie podejmować.

Niedzielne zajęcia we Włoszech rozpoczęły się od drugiej sesji kwalifikacyjnej, w której kierowca Daftracing zapewnił sobie start do 2. wyścigu z piątego pola. Tym razem Jędrzej nieco zaspał na starcie, jednak to był jedyny błąd naszego zawodnika w trakcie tej rywalizacji. Kolejne kilometry zawodnik Audi R8 LMS GT4 pokonywał świetnym i równym tempem, ostatecznie mijając linię mety na 6. miejscu.

Kolejna runda Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup już 21 – 23 czerwca na niemieckim torze Nurburgring.

Jędrzej Szcześniak: – 

Najważniejsze jest to, że wywozimy z Misano bardzo dobry dorobek punktowy. W generalce awansowaliśmy na 2. miejsce, więc siłą rzeczy jesteśmy bardzo zadowoleni. To był naprawdę wspaniały weekend. Tor Misano sam w sobie jest piękny, do tego mieliśmy iście wakacyjną pogodę. Na miejscu odwiedziła nas grupka polskich kibiców, którzy dzielnie nam dopingowali. Stawka w Misano była bardzo mocna, a my zebraliśmy kolejną cenną wiedzę i doświadczenie, które będziemy mogli teraz analizować. Następny weekend wyścigowy już za 2 tygodnie na niemieckim Nurburgringu. Nie możemy się doczekać! 

Tagi

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close