WYŚCIGI GÓRSKIE

Polacy wysoko w dziennikarskich rankingach

Polacy wysoko w dziennikarskich rankingach

Czternaścioro zawodników reprezentujących Polskę przemaszerowało w kolorowym korowodzie kierowców i teamów przez centrum zabytkowej Bragi, gdzie rozgrywana jest czwarta edycja FIA Hill Climb Masters. W zawodach biorą udział najszybsi kierowcy Europy startujący w wyścigach górskich.

Do rozpoczynających się jutro podjazdów treningowych przystąpi ponad 160 kierowców. Walczą o wyniki indywidualne, czterech kierowców: Dubai (Mitsubishi Lancer), Szymon Łukaszczyk (Mitsubishi Lancer), Bartłomiej Madziara (BMW) i Michał Ratajczyk (Mitsubishi Lancer), wraz z kapitanem reprezentacji Polskiego Związku Motorowego Marcinem Fiejdaszem, klasyfikowani będą także w Pucharze Narodów, gdzie o wyniku decyduje regularność podczas niedzielnych trzech podjazdów wyścigowych.

Wybrane dla Ciebie

Większość akredytowanych przy wyścigu dziennikarzy stawia na Polaków jako zwycięzców w Kategorii 1 – samochodów z nadwoziem zamkniętym. Szanse na zajęcie miejsc na podium w klasyfikacji generalnej tej kategorii ma aż pięciu kierowców z Polski, dysponujących najmocniejszymi samochodami w stawce. Licząca trzy kilometry trasa, przy słonecznej pogodzie jaką zapowiadają meteorolodzy preferuje właśnie najmocniejsze, a co za tym idzie także najszybsze samochody.

Patronite

Od 2014, kiedy to w Luxemburgu po raz pierwszy zorganizowano FIA Hill Climb Masters, prowadzone są także dodatkowe klasyfikacje specjalne. W Pucharze Pań Polskę reprezentuje po raz drugi, jeżdżąca Hondą Civic Type R Anna Gańczarek – Rał, zaś w kategorii U-25 z najmłodszymi kierowcami wyścigu zmierzy się uznawany za tegoroczne odkrycie w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, Jakub Ulanowski ( Mitsubishi Lancer).
Przed kierowcami dwa intensywne wyścigowe dni. W sobotę rozegrane zostaną trzy podjazdy treningowe, niedziela to trzy podjazdy wyścigowe. O tym, kto zwycięży zadecyduje najlepszy czas podjazdu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *